С късен гол на сръбския защитник Неманя Видич шампионът Манчестър Юнайтед измъкна трудна победа с 1:0 срещу Евертън като гост в изтеглен мач от шестия кръг на английската Висша лига.

Това беше трети пореден успех за възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън, които стартираха сезона с две равенства и загуба. Първото полувреме премина равностойно без сериозни положения пред двата врати.

Евертън получи първи шанс да открие, но Микаел Артета стреля над гредата от фаул от 20-ина метра. След четвърт час игра гостите отправиха първи опасен удар към вратата на Щефан Веселс.

Майкъл Карик намери Кристиано Роналдо пред наказателното поле, португалецът се обърна и стреля по тревата, но топката мина на сантиметри край гредата. В 31-ата минута Неманя Видич беше близо до гола.

След центриране на Райън Гигс от корнер от ляво сърбинът получи топката на 6-7 метра от вратата, но не успя да я овладее добре и след това стреля неточно. Малко преди почивката Микаел Силвестър от Манчестър Юнайтед получи травма в дясното коляно и беше изнесен на носилка.

На мястото на французина, чиято контузия изглежда тежка, в игра влезе Луиш Нани. Веднага след почивката домакините пропиляха най-чистото си положение в мача. Микаел Артета центрира центрира от ъглов удар от дясно към близката греда и Анди Джонсън стреля с глава по диагонала, но Пол Скоулс изби от голлинията.

В 58-ата минута Юнайтед беше близо до попадението. Карлос Тевес изведе Скоулс в чиста позиция зад гърба на защитата на Евертън, но опитът на халфа да стреля от въздуха от 12-13 метра завърши в трибуните. Мачът продължи равностойно, но в 83-ата минута шампионите все пак стигнаха до успеха.

Нани центрира от ъглов удар от ляво към близката греда и Видич с глава прати топката в мрежата. Малко преди края Евертън можеше да изравни. Резервата Джеймс МакФадън стреля от 25 метра, Едвин ван дер Сар изби топката към краката на Виктор Аничебе, но нападателят на домакините беше блокиран от отчаян шпагат на Рио Фърдинанд но 5 метра от вратата.