Манчестър Юнайтед успя да победи Тотнъм в мач от Висшата лига.

"Червените дяволи" се наложиха драматично над "шпорите" с 3:2 на "Олд Трафорд". С хеттрик за Юнайтед блесна Кристиано Роналдо.

Португалецът извеждаше "червените дяволи" в резултата три пъти - в 12-та, 38-та и 81-та минута, а "шпорите" успяха да върнат два от головете - чрез Хари Кейн (35) от дузпа и след автогол на Хари Магуайър (72).

Снимка 566637

Източник: EPA/БГНЕС

В този мач официално Кристиано Роналдо стана най-добрият реализатор в историята на футбола. Той е отбелязал 807 гола в кариерата си досега.

Юнайтед намери заместник на Кристиано Роналдо

Нападателят на Олимпик (Лион) Муса Дембеле е привлякъл вниманието на ръководството на "червените дяволи"

Роналдо откри резултата на "Олд Трафорд" със зрелищен гол в 12-ата минута. Хари Кейн изравни от дузпа в 35-ата минута, а три минути по-късно Роналдо върна предимството на страната на Юнайтед.

Тотнъм се завърна в мача с автогол на Хари Магуайър в 72-ата минута, а девет минути по-късно Роналдо постави крайния резултат.

Юнайтед отново е на четвъртото място в таблицата с 50 точки, Арсенал има 48, но и четири мача по-малко от "червените дяволи".