Манчестър Юнайтед се завърна на победния път във Висшата лига по доминантен начин. "Червените дяволи" изкараха своята ярост срещу приятната изненада на сезона Саутхямптън. Прошка за "светците" нямаше и момчетата на Ралф Хазенхютъл бяха разбити с 9:0.

Събитията на "Олд Трафорд" можеха и да не бъдат толкова апокалиптични за гостите, ако още в първата минута швейцарецът Янкевиц не бе сътворил безумно нарушение, заради което очаквано получи директен червен картон.

Шефийлд Юнайтед победи УБА с 2:1 във Висшата лига

Геройски обрат за Шефийлд Юнайтед в битката на дъното

"Остриетата" с безценен успех срещу УБА

Оттам насетне, последваха редица попадения в мрежата на Алекс Макарти. Юнайтед заигра футбол на изключително висока скорост и до почивката резултатът вече беше 4:0. По веднъж се разписаха Уан-Бисака, Рашфорд и Кавани, а Ян Беднарек имаше нещастието да отбележи в собствената си врата.

Снимка 516798

Източник: EPA/БГНЕС

Второто полувреме започна с гол за Саутхямптън, но след намеса на ВАР, изстрелът в мрежата на Че Адамс беше отменен поради засада. Юнайтед отговори на "предизвикателството" с нови две попадения.

В 69-ата минута силно критикуваният за своето представяне Антони Марсиал, покачи до 5:0, а асистенцията беше дело на Бруно Фернандеш. 120 секунди по-късно, Скот Мактоминей отново показа силата на своя шут от далечна дистанция. Отбита топка попадна точно на засечката на шотландеца, който остро по земя дори не остави шанс за намеса на Макарти.

В 87-ата минута Ян Беднарек остави Саутхямптън с двама души по-малко, тъй като наруши правилата срещу Марсиал и съдията отсъди дузпа, очаквано реализирана от Бруно Фернандеш.

Уулвърхямптън победи Арсенал с 2:1 във Висшата лига

Арсенал попадна във вълчи капан и приключи с позитивните резултати в Премиър лийг

Уулвърхямптън подчини деветима от "артилеристите"

През последните няколко минути "светците" тотално абдикираха от събитията на терена и позволиха с лекота на своя опонент да реализира финалните си два гола, които бяха дело на Антони Марсиал и Дан Джеймс.

Снимка 516799

Манчестър Юнайтед се изравни на първото място с Манчестър Сити, като двата тима имат по 44 точки. Саутхямптън повтори срама от мача с Лестър преди година, когато също беше отнесен с 0:9. "Светците" са 12-ти с 29 точки

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - САУТХЯМПТЪН 9:0

1:0 Уан-Бисака (18"), 2:0 Рашфорд (25"), 3:0 Беднарек-автогол (34"), 4:0 Кавани (39"), 5:0 Марсиал (69"), 6:0 Мактомини (71"), 7:0 Ферандеш-дузпа (88"), 8:0 Марсиал (90"), 9:0 Джеймс (90+3")