Отборът на Арсенал инкасира девето поражение от началото на сезона. Тази вечер селекцията на Микел Артета отстъпи при гостуването си на Уулвърхямптън с 1:2, като двубоят на "Молиню" беше белязан от множество напрегнати моменти. "Топчиите" завършиха мача и с цели двама души по-малко.

Агуеро ще почака за завръщането си на терена

Трябват му още няколко дни за възстановяване от коронавируса

Мачът можеше да стартира по летящ начин за гостите, но още в 9-ата минута системата ВАР трябваше да се намесва, за да прецени, че попадението на Букайо Сака е нередовно заради засада. Късметът все пак не напусна "артилеристите" и те откриха резултата в 32-ата минута. Никола Пепе доказа, че е един от най-техничните футболисти в шампионата, след като с много инат и магически докосвания, си спечели позиция за стрелба, благодарение на която матира Патрисио в далечния ъгъл.

Снимка 516782

Източник: EPA/БГНЕС

Изглеждаше, че Арсенал ще съхрани аванса си до почивката, но проблемът сътвори Давид Луис. Бразилецът спря откъсващия се Вилиян Жозе и главният арбитър освен дузпа, показа и директен червен картон на опитния футболист.

Официално: Брайтън привлече еквадорски национал

Мойзес Кайседо е бил в полезрението и на Манчестър Юнайтед

Уулвс стигнаха до пълен обрат веднага след подновяването на играта. Жоао Моутиньо отправи страхотен изстрел от далечна дистанция, който се оказа неразгадаем ребус за Бернд Лено въпреки максималните му усилия да покрие своя десен ъгъл.

Въпреки численото неравенство, Арсенал демонстрираше непримиримост и желание за достигане поне до равенството. Всичко за "топчиите" обаче приключи в 72-ата минута. Тогава лондончани видяха за втори път червения картон. Грешникът се казваше Бернд Лено. Германецът игра с ръка извън наказателното си поле, като по този начин попречи на Адама Траоре да остане сам срещу опразнената врата.

Снимка 516783

До края сензация не се случи и така футболистите на Нуно Еспирито Санто сложиха край на дългата си поредица без успех в Премиър лийг.

Шкодран Мустафи подписа с Шалке

Договорът е до края на сезона

Победата изкачи Уулвърхямптън до 13-ата позиция с 26 точки. Арсенал остава десети с 31.

УУЛВЪРХЯМТЪН - АРСЕНАЛ 2:1

0:1 Пепе (32"), 1:1 Невеш-дузпа (45+5"), 2:1 Моутиньо (49")