Отборът на Манчестър Юнайтед достигна до трудно равенство 2:2 с Бърнли в тазвечершния двубой от 24-ия кръг във Висшата лига.

Въпреки по-слабото представяне на "червените дяволи", те продължават серията си без загуба в девет поредни срещи под ръководството на Оле Гунар Солскяер.

Нюкасъл победи Манчестър Сити с 2:1 във Висшата лига

Нюкасъл направи немислимото! "Свраките" убиха шампионските амбиции на Манчестър Сити!

Хосе Рондон и Мат Ричи са героите на вечерта!

Първата опасност дойде още в 10-ата минута, когато Маркъс Рашфорд получи хубав пас в наказателното поле, премина през защитниците на съперника, и опита да прехвърли вратаря, но вместо това изпрати топката доста встрани от целта.

Малко след половин час игра, Пол Погба успя да се разпише, но попадението му беше отменено заради засада, каквато действително имаше. Преди края на първото полувреме, Хуан Мата също можеше да отбележи, след като получи чудесен пас от Перейра на границата на пеналта, но след шута му, кълбото профуча покрай десния страничен стълб.

Снимка 403360

Източник: БГНЕС

В 52-ата минута, Джак Корк измести ъгъла на атаката с изненадващ пас към Ашли Бърнс, който се промъкна между защитата на "червените дяволи" и не остави никакви шансове на Де Хеа, забивайки топката под напречната греда за 1:0. Положението за домакините стана още по-лошо в 81-ата, когато гостите удвоиха. Уестууд центрира към наказателното поле, там Перейра изпусна Крис Ууд, който се справи и с Фил Джоунс, и изпрати топката в мрежата за 2:0, а испанският страж на Юнайтед дори не помръдна.

Само шест минути по-късно обаче, манчестърци получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Пол Погба, който не сгреши от бялата точка, намалявайки резултата на 1:2.

Снимка 403359

В добавеното време, Виктор Линдельоф се превърна в герой за своя отбор, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле. Първо Алексис Санчес успя да стреля към вратата, но стражът изби. При добавката обаче, шведският национал реагира по най-добрия начин и измъкна точката, разписвайки се за 2:2.

След това равенство, Манчестър Юнайтед събра актив от 45 точки и остава на шестото място, тъй като Арсенал победи Кардиф с 2:1. Бърнли пък е 15-ти с 23 пункта.

Арсенал победи Кардиф с 2:1