Арсенал продължава битката си за място в Топ 4. "Топчиите" постигнаха втора поредна победа във Висшата лига, след като се справиха с печално известния напоследък тим на Кардиф с 2:1. Двубоят на "Емиратс" започна с минута мълчание в памет на безследно изчезналия Емилиано Сала, който днес най-вероятно трябваше да поведе атаката на "сините птици" срещу лондонския гранд.

Триумфът дари на "артилеристите" ценни три пункта, които ги оставят на пето място във временното класиране. Кардиф пък продължава да бъде в зоната на изпадащите с едва 19 точки.

Снимка 403355

Източник: EPA/БГНЕС

Макар и домакините да имаха териториален натиск, първата по-сериозна ситуация беше за гостите, когато Боби Рийд запрати топката близо до дясната греда.

В 65-ата минута селекцията на Унай Емери стигна до дузпа, след като Бруно Манга направи нарушение в наказателното си поле и реферът Майк Дийн не се поколеба да отсъди дузпа. С отговорната ситуация се нагърби Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара за 1:0.

Нюкасъл победи Манчестър Сити с 2:1 във Висшата лига

Нюкасъл направи немислимото! "Свраките" убиха шампионските амбиции на Манчестър Сити!

Хосе Рондон и Мат Ричи са героите на вечерта!

20 минути по-късно Александре Лаказет подсигури трите точки, записвайки името си сред голмайсторите. Френският национал нахлу от крилото към наказателното поле на Кардиф, след което с мощен шут не остави никакъв шанс на Етъридж.

Гостите все пак не си тръгнаха капо от "Емиратс", след като резервата Мендез-Ланг намали до 1:2 с много красиво изпълнение в далечния ъгъл на Лено. За повече обаче хората на Нийл Уорнък нямаха сили и време.

В следващия кръг на Арсенал предстои много тежка визита на Манчестър Сити, докато Кардиф приема на свой терен Борнемут.