Турнир: Англия Купа на Лигата Стадион: Зрители: 58931

Юнайтед взе комфортен аванс срещу Хъл Сити за Купата на Лигата

Планът е изпълнен! Само чудо може да лиши Юнайтед от финал за Купата на Лигата

Победният поход на "червените дяволи" продължава

88′

Юноша на Манчестър Юнайтед се появява в игра, но за отбора на Хъл.

86′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!!!2:0!! ФЕЛАЙНИ!! Логичното все пак се случи 4 минути преди края. Юнайтед се добра до втори гол, а в ролята на "щастливия жокер" влезе резервата Маруан Фелайни. Антони Марсиал сътвори истински подвиг по крилото, съумявайки да съхрани топката и да я подаде към Дармиан. Италианецът центрира към далечната греда, където беше колегата му с №27. За високият белгиец пък се оказа детска игра да насочи към незащитения ъгъл на Якупувич.

78′

Маруан Фелайни заменя голмайстора Хуан Мата.

75′

Шон Малоуни се появява в игра за Хъл Сити.

72′

ПОГБА!! Юнайтед можеше да си осигури още по-добра преднина в 72-ата минута. Пол Погба направи всичко необходимо, за да вкара от фаул. Ала ударът му намери страничната греда на съперника.

60′
Мата отново се явява в ролята на "спасител" за Юнайтед.

57′

Антони Марсиал заменя Уейн Руни. Днес голов рекорд на "Олд Трафорд" няма да има.

Снимка 272274

56′

ГООООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! МАТА! 1:0!!! На опълчението на Хъл беше сложен край в 56-ата минута. В прегръдките на своите колеги попадна испанският халф Хуан Мата. Дълга атака на Юнайтед завърши с центриране на Антонио Валенсия. Мхитарян надскочи персоналния си пазач и отправи параболичен изстрел с глава. Ударът се превърна с асистенция за Мата, който отблизо не остави никакъв шанс на Якупувич.

52′

РУНИ! Сър Боби Чаралтън притаи дъх в 52-ата минута, когато видя как Уейн Руни се озовава непокрит встрани от вратата на Хъл Сити. Напълно необезпокояван, звездата на Юнайтед отправи диагонален изстрел, който незнайно как не намери очертанията на "тигровата" рамка.

Снимка 272273

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Полувремето можеше да донесе радост за Юнайтед, но късметът отново не бе на тяхна страна. Мхитарян проби акуратно през центъра, след което пусна към навлизащия остро в наказателното поле на Хъл - Рашфорд. В момента, когато трябваше да отправи голов изстрел, младокът бе париран с великолепен шпагат от Дейвид Мейлър.

Снимка 272266

41′

При една от малкото си атаки по посока вратата на Юнайтед, Хъл стигна до точен изстрел чрез резервата Абел Ернандес.

40′

Жълт картон за Хари Магуайър, който прави нарушение на границата на собственото си наказателно поле.

31′

Засада на Адама Диоманде, който успя да удари гредата след едно центриране в полето на Манчестър Юнайтед.

30′
Португалските мениджъри Жозе Моуриньо и Марко Силва до момента не могат да се изненадат с нищо.

29′

ПОГБА! Голямата звезда на домакините - Пол Погба опита да изненада стража на "тигрите" с далечен шут в 29-ата минута. Якупувич не демонстрира увереност, но все пак успя да изчисти топката в ъглов удар. Секунди по-късно отдалеч късмета си пробва и Маркъс Рашфорд.

25′

Авантюристичен изстрел на Антонио Валенсия, който не води до промяна в резултата.

19′

Домакините продължаваха да пропускат положения с лека ръка. Показателен бе моментът в 19-ата минута, когато Хуан Мата намери по безупречен начин Мхитарян, но от няколко метра арменецът прати коженото кълбо в аут.

16′

Гостите трябваше да се справят със сериозен проблем още в 16-ата минута. Маркус Хенриксен получи травма в рамото след тежко единоборство с Пол Погба и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място Марко Силва реши да пусне уругваеца Абел Ернандес.

Снимка 272265

9′

Отговорът на Хъл беше повече от красноречив. Хари Магуайър за миг се превърна в Лео Меси, след като навърза 4-5 футболисти на Юнайтед. В крайна сметка британецът съумя да отправи изстрел, който обаче не затрудни по никакъв начин Де Хеа.

Снимка 272262

4′

Рекордът на Боби Чарълтън можеше да бъде подобрен едва в 4-ата минута. Липсата на достатъчно добра първична реакция обаче раздели от това Уейн Руни да се разпише. Английският национал прати топката в аут след изстрел на Рашфорд, който се отклони в крака на Хари Магуайър.

Снимка 272261

2′

Напълно очаквано Юнайтед стартира полуфиналната среща с жесток натиск. Гол в мрежата на "тигрите" можеше да падне още в първата минута. Мхитарян и Дармиан комбинираха умело по крилото, след което последва подаване към Мата. Испанецът отправи коварен изстрел, без никаква подготовка, но на мястото си беше Якупувич, спасил ефектно с една ръка.

1′

27. Маруан Фелайни

Отборите на Манчестър Юнайтед и Хъл Сити се изправят един срещу друг в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Лигата. Правилата на въпросната надпревара за такива, че е играят две срещи на разменено гостуване, които в крайна сметка дават директна виза за мечтания финал на "Уембли".

В другия полуфинал пък сили ще премерят Саутхямптън и Ливърпул.

Манчестър Юнайтед без Златан Ибрахимович преди мача довечера

Хаос в Манчестър: Юнайтед без Златан преди мача довечера

"Червените дяволи" вече са в хотела си, Ибра не е сред съотборниците си

Манчестър Юнайтед ще се опита да реши всичко в своя полза още днес на "Олд Трафорд". Жозе Моуриньо обеща, че ще заложи на оптимален състав, който да се разправи по категоричен начин с последния във Висшата лига. Голяма паника сред феновете на "червените дяволи" предизвика липсата на Златан Ибрахимович, който не беше сред съотборниците си при пристигането на тима в хотела, в който ще бъдат настанени звездите на Юнайтед часове преди мача им с Хъл Сити.

Моуриньо изобщо не е отписал Купата на Лигата

Пуска най-доброто срещу Хъл Сити

"Тигрите" живнаха моментално под ръководството на своя нов мениджър Марко Силва. Португалецът изведе до успех Хъл още в първия си мач срещу Суонзи Сити. Самият специалист обаче очаквано заяви, че Купата на Лигата не е приоритетна цел за неговия клуб, а оцеляването във футболния елит на Англия. Добре известен факт е , че Марко Силва е голям приятел с Жозе Моуриньо, който до някаква степен, се явява и негов ментор.

Главен съдия на срещата е Кевин Френд с помощници Стюърт Бърт и Дерек Ийтън. Четвърти рефер е Стюърт Атуъл.