Отборът на Манчестър Юнайтед направи важна крачка към класиране на финал за Купата на Лигата. "Червените дяволи" надвиха с 2:0 Хъл Сити, с което вече са идея по-близо до битка за трофея на "Уембли"

В герой за селекцията на Жозе Моуриньо се превърна Хуан Мата, който успя да пречупи "бетона" на съперника с гол отблизо в 56-ата минута. Важното второ попадение пък вкара резервата Маруан Фелайни, 4 минути преди края.

Манчестър Юнайтед - Хъл Сити 2:0 (Развой на срещата по минути)

Мата и Фелайни със сериозен принос за победата

Победата за английския гранд можеше да бъде и по-изразителна, но с пропуски блеснаха Руни и Мхитарян. Пол Погба пък удари страничната греда след опит от фаул.

Напълно очаквано Юнайтед стартира полуфиналната среща с жесток натиск. Гол в мрежата на "тигрите" можеше да падне още в първата минута. Мхитарян и Дармиан комбинираха умело по крилото, след което последва подаване към Мата. Испанецът отправи коварен изстрел, без никаква подготовка, но на мястото си беше Якупувич, спасил ефектно с една ръка.

Снимка 272260

Рекордът на Боби Чарълтън можеше да бъде подобрен едва в 4-ата минута. Липсата на достатъчно добра първична реакция обаче раздели от това Уейн Руни да се разпише. Английският национал прати топката в аут след изстрел на Рашфорд, който се отклони в крака на Хари Магуайър.

Отговорът на Хъл беше повече от красноречив. Хари Магуайър за миг се превърна в Лео Меси, след като навърза 4-5 футболисти на Юнайтед. В крайна сметка британецът съумя да отправи изстрел, който обаче не затрудни по никакъв начин Де Хеа. Гостите трябваше да се справят със сериозен проблем още в 16-ата минута. Маркус Хенриксен получи травма в рамото след тежко единоборство с Пол Погба и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място Марко Силва реши да пусне уругваеца Абел Ернандес.

Снимка 272265

Домакините продължаваха да пропускат положения с лека ръка. Показателен бе моментът в 19-ата минута, когато Хуан Мата намери по безупречен начин Мхитарян, но от няколко метра арменецът прати коженото кълбо в аут.

Голямата звезда на домакините - Пол Погба опита да изненада стража на "тигрите" с далечен шут в 29-ата минута. Якупувич не демонстрира увереност, но все пак успя да изчисти топката в ъглов удар. Секунди по-късно отдалеч късмета си пробва и Маркъс Рашфорд.

Снимка 272266

Полувремето можеше да донесе радост за Юнайтед, но късметът отново не бе на тяхна страна. Мхитарян проби акуратно през центъра, след което пусна към навлизащия остро в наказателното поле на Хъл - Рашфорд. В момента, когато трябваше да отправи голов изстрел, младокът бе париран с великолепен шпагат от Дейвид Мейлър.

Сър Боби Чаралтън притаи дъх в 52-ата минута, когато видя как Уейн Руни се озовава непокрит встрани от вратата на Хъл Сити. Напълно необезпокояван, звездата на Юнайтед отправи диагонален изстрел, който незнайно как не намери очертанията на "тигровата" рамка.

Снимка 272273

На опълчението на Хъл беше сложен край в 56-ата минута. В прегръдките на своите колеги попадна испанският халф Хуан Мата. Дълга атака на Юнайтед завърши с центриране на Антонио Валенсия. Мхитарян надскочи персоналния си пазач и отправи параболичен изстрел с глава. Ударът се превърна с асистенция за Мата, който отблизо не остави никакъв шанс на Якупувич.

Юнайтед можеше да си осигури още по-добра преднина в 72-ата минута. Пол Погба направи всичко необходимо, за да вкара от фаул. Ала ударът му намери страничната греда на съперника.

Снимка 272263

Логичното все пак се случи 4 минути преди края. Юнайтед се добра до втори гол, а в ролята на "щастливия жокер" влезе резервата Маруан Фелайни. Антони Марсиал сътвори истински подвиг по крилото, съумявайки да съхрани топката и да я подаде към Дармиан. Италианецът центрира към далечната греда, където беше колегата му с №27. За високият белгиец пък се оказа детска игра да насочи към незащитения ъгъл на Якупувич.