Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 71 933

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха наравно 1:1

Дербито между Юнайтед и Арсенал завърши без победител

Динамичен двубой на "Олд Трафорд" и равенство 1:1

90′

РАШФОРД! В заветните мигове Юнайтед обградиха вратата на своя класически опонент. Критичният момент за Арсенал настъпи в 90-ата минута, когато домакините получиха възможността да изпълнят фаул от много добра позиция. Маркъс Рашфорд отправи качествен изстрел, но Бернд Лено отново беше на висота и по този начин съхрани точката за неговия тим.

85′

Стихиен натиск на домакините. Футболистите на Юнайтед изсипват непрестанни топки наказателното поле на съперника.

Снимка 445410

80′

Последно действие от страна на Емери. В игра заменя младока Сака и пуска друг такъв - Уилок.

77′

Традиционен жълт картон за капитана на Арсенал - Гранит Джака.

Снимка 445402

76′
Снимка 445406

76′

Неубедителният тази вечер Никола Пепе отстъпва мястото си на Рийс Нелсън.

75′

Андреас Перейра пък отстъпва мястото си на младия стрелец Мейсън Грийнууд.

74′

Оле Гунар Солскяер предприема двойна смяна. Първата така е включването на Фред, който ще замени Джеси Лингард.

70′

МАКТОМИНЕЙ! През първата част Скот Мактоминей може и да отбеляза гол от сериозно разстояние, но в 70-ата минута шотландецът направи по-трудното и от няколко метра не успя да вкара с глава в опразнения от Лено ъгъл. Цялата ситуация се получи след колективна грешка на "артилеристите" при подреждане за корнер.

68′

Спорен жълт картон заради остър шпагат на Джеси Лингард.

67′
Снимка 445400

58′

САКА! Възстановяването на паритета подейства като допинг на "топчиите", които още в следващата си атака можеха да осъществят пълен обрат. Младият Букайо Сака получи подаване, непокрит на дузпата, но след злощастен рикошет, топката профуча над горната греда.

57′

ГОООЛ ЗА АРСЕНАЛ!! 1:1!! ОБАМЕЯНГ!! Арсенал изпълни своята първоначална цел и изравни в 57-ата минута. Аксел Туанзебе направи кошмарна грешка и връщайки назад към свой съотборник, подари коженото кълбо на Обамеянг, който с лекота се възползва и наказа Де Хеа. Първоначално страничният рефер незнайно защо отсъди засада на габонеца, но след преразглеждане с ВАР, попадението беше зачетено.

55′

Дани Себайос се появява в игра за Арсенал, заменяйки Лукас Торейра.

51′

Догонващ в резултата, отборът на Арсенал стартира далеч по-агресивно втората част. Това се изрази в една добра ситуация пред Лукас Торейра, който получи центриране от Обамеянг, но волето му не бе според очакванията и беше лесно спасено от Де Хеа.

Снимка 445403

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

Снимка 445405

45′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД! МАКТОМИНЕЙ!! 1:0! Невероятното темпо в последните мигове за частта логично доведе и до попадение. В ролята на изненадващ герой за "червените дяволи" се превърна шотландецът Мактоминей. Опорният халф стреля от средна дистанция, Лено нямаше нужната видимост и само изгледа как топката се забива неспасяемо в горния му десен ъгъл.

44′

ДВОЙНО СПАСЯВАНЕ НА ДЕ ХЕА!! Миг след това, Арсенал също беше много близо до гола. Перейра се подхлъзна и от това се възползва нападателят на гостите Сака, който успя да затрудни максимално Де Хеа. Испанецът беше на висота и при опита за добавка на Гендузи.

42′

РАШФОРД! Домакините можеха да поведат малко преди почивката с маркова своя атака. Погба открадна от Гендузи в центъра, след което светкавично отправи извеждащ пас за Рашфорд. Английският национал се понесе сам срещу Лено, но се засуети и допусна да бъде блокиран от догонилия го Сократис.

40′

Пореден картон в този мач. Получава го Ашли Йънг заради натрупване на нарушения.

32′

Официално предупреждение за Андреас Перейра заради негово нарушение в центъра на терена.

Снимка 445399

30′

В ответната атака Арсенал можеше също да регистрира опасно голово положение, но намиращия се на много изгодна позиция - Никола Пепе стреля много разочароващо над горната греда.

28′

ПЕРЕЙРА!! Юнайтед отправи първото предизвикателство в дербито с настъпването на 28-ата минута. Андреас Перейра стартира мощно от центъра, след което с акуратна техника елиминира Луис и Гендузи. Последва изстрел по земя, който беше спасен от Лено.

26′

Маркъс Рашфорд не прецени своя шпагат срещу Сократис и логично получи картон от съдията.

20′

Центриране на Даниел Джеймс от фланга. Нямаше играч на Юнайтед в наказателното поле обаче, който да насочи към мрежата на Лено.

16′

Активни начални минути на "червените дяволи", които атакуват главно по левия фланг чрез Джеймс. Все още обаче няма голови положения пред вратата на Лено.

9′

Жълт картон за Калъм Чембърс, който спря финтиралия го Дан Джеймс.

4′

Двубоят можеше да бъде белязан от сериозна грешка в самото начало. Сеад Колашинац върна прекалено слабо към своя вратар Лено, като само бързата реакция на германеца възпря от това Маркъс Рашфорд да пресече спорния пас.

Снимка 445398

1′