Фернандеш опитва изненадващ изстрел от далечна дистанция.

Топката се отбива в тялото на Габриел и не попада в очертанията на вратата.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме едва ли се понрави на феновете на "червените дяволи". От самото начало на двубоя гостите съсредоточиха усилията си в предни позиции.

След едва няколко минути игра Обамеянг получи подаване в наказателното поле, което го изведе сам срещу опразнената пред него врата. За части от секундата обаче той се размина с кълбото, а и съответно с откриване на резултата.

Последва нова акция в полето на Де Хеа, с участието на Обамеянг, но за пореден път той не отправи завършващ изстрел в точния момент.

В средата на полувремето Лаказет бе оставен непокрит в наказателното поле, Обамеянг напредна по фланга и центрира остро, но мигове преди кълбото да стигне до Лаказет, Линдельоф го отклони толкова, че това да се окаже достатъчно и да превърне отиграването в невъзможно за Лаказет.

При редките си акции в полето на съперника, манчестърци опитваха прострелни центрирания или такива по диагонала, но пасовете на Рашфорд към Грийнууд не носиха нищо сериозно.

Малко преди почивката Вилиан изпробва късмета си с удар от много далечна дистанция, като топката "кацна" на напречната греда, но така и не пожела да попадне в целта.

45′

Почивка.

Нито секунда продължение.

44′

Пропуск!

Сака не успява да насочи топката в очертанията на вратата.

Скочи и засече подаването в наказателното поле, но ударът му с глава преминава над целта.

39′

ГРЕДА!

Изстрел от далечно разстояние на Вилиан.

Топката се удари в горната греда и излиза в аут.

Натискът на гостите се засилва.

37′

Центриране в полето на Де Хеа.

Лаказет се разминава с топката!

Отново остават на крачка от отбелязването на първи гол в мача "артилеристите".

35′

Игра в центъра на терена.

Неочаквана атака за гостите.

Вилиан центрира към Обамеянг!

В последния момент топката му е избита.

27′

Жълт картон и за Габриел.

25′

Жълт картон за Холдинг.

22′

Жълт картон за Фред.

21′

Първа добра атака и за Юнайтед.

Грийнууд стреля в тялото на вратаря.

Пасът беше на Рашфорд.

17′

Засада на Грийнууд.

14′

Първа опасност в мача!

Бейерин с прострелно центриране!

Обамеянг се разминава на сантиметри от възможността да засече топката във вратата.

Малшанс за гостите.

5′

Продължителна атака за Арсенал, с дейното участие на Обамеянг.

Центрирането му не допринася за създаване на напрежение в полето на съперника.

1′

Кавани Себайос

Манчестър Юнайтед приема Арсенал в дербито от седмия кръг на Висшата лига. Двубоят започва в 18:30 часа.

В четвърти кръг на шампионата "червените дяволи" бяха разгромени от Тотнъм, но съумяха да се съвземат и записаха успешни резултати както в Лигата, така и в Шампионска лига.

Снимка 501378

Арсенал обаче не е в най-добрия си момент - "топчиите" победиха Рапид и Дъндолк в Лига Европа, но в първенството си тръгна с празни ръце в 2 последователни мача.

Арсенал пречупи Дъндолк за две минути и остава на върха в Група "В"

Всичко в мача, на теория, бе решено още в края на първата част от двубоя

В последния кръг на Лига Европа "артилеристите" играха с много резерви и ключовите изпълнители получиха почивка.

Рашфорд, Мактоминей и Фернандеш пък влязоха от скамейката за Юнайтед в мача срещу РБ Лайпциг и са съхранили голяма част от своите сили.

Манчестър Юнайтед победи РБ Лайпциг с 5:0 в Шампионската лига

Скоростните атаки на Манчестър Юнайтед оставиха РБ Лайпциг без футболни аргументи на "Олд Трафорд"

Селекцията на Солскяер е с пълен точков актив след 5:0 срещу "биковете"