Манчестър Сити стартира с победа новия сезон в английската Висша лига.

"Гражданите" очаквано се наложиха над скромния си домакин Брайтън, в двубой от първия кръг на надпреварата.

"Небесносините" надделяха с 2:0, след голове на Серхио Агуеро и Дънк, пратил топката в собствената си врата.

Попаденията за гостите паднаха в рамките на само 5 минути, но чак след 70-ата, което напрегна, в известна степен техните фенове.

Кун откри двайсет минути преди последния съдийски сигнал, а малко след това дойде и автоголът на Дънк.

По време на целия двубой Сити очаквано владееше инициативата и само късметът на домакините попречи на съперника им да излезе напред в резултата на много по-ранен етап от сблъсъка.

Така или иначе успехът за Сити е факт.

Мачът беше исторически за домакините, тъй като Брайтън изигра първата си среща във Висшата лига на Англия. За последно този тим бе част от английския елит - Първа дивизия, през далечната 1983 година.

Целта на Пеп Гуардиола този сезон е първото място и шампионската титла. Испанецът селектира отличен отбор и разполага с удивителна класа във всяка една зона на терена.