Манчестър Сити разгроми Уест Хям в мач от 1/32 финалите на ФА Къп. "Гражданите" се наложиха над "чуковете" с 5:0 на "Лондон Стейдиъм".

Тимът на Хосеп Гуардиола тотално доминираше над този на Славен Билич и не свали оборотите до края на срещата, въпреки че всичко бе ясно още през първото полувреме.

НА ЖИВО: Уест Хям - Манчестър Сити

Двата тима се изправят в мач от 1/32 финалите на ФА Къп

Срещата започна с натиск на Сити. В 31-ата минута Огбона фаулира Сабалета. Съдията Оливър отсъди дузпа, но бе доста спорно дали играчът на домакините вложи умисъл в действията си. Яя Туре изпълни майсторски от бялата точка, вратарят усети ъгъла, но не успя да спаси - 1:0 за Ман Сити.

Три минути по-късно домакините направиха непростим пропуск след удар на Антонио, Кабайеро спаси с една ръка, а Фегули засече отблизо, но не успя да насочи от няколко метра и топката вместо в мрежата, се озова в аут.

В 41-ата минута Бакари Саня центрира майсторски, Стърлинг не успя да засече топката, но това направи Нордвайт, който си вкара автогол.

Две минути по-късно, Стърлинг намери Давид Силва, испанецът нямаше какво да направи, останал сам, освен да вкара от близко разстояние за 3:0.

През втората част, тимът на Хосеп Гуардиола не свали оборотите, а смело търсеше още попадения.

В 50-ата минута, Яя Туре шутира, а Серхио Агуеро засече отблизо. Това бе 153-ти гол за Кун с екипа на "гражданите", което го нареди на третото място по резултатност в историята на тима.

Снимка 271696

В 83-ата минута падна и пети гол. Джон Стоунс засече с глава от корнер, топката се отби в играч на Уест Хям, който бе на голлинията, но в крайна сметка тя бе преминала с целия си обем линията и попадението бе зачетено.

Така Манчестър Сити чака следващия си съперник за ФА Къп, а Уест Хям ще трябва да съсредоточи основните си сили в първенството.