Тимът на Манчестър Сити разсипа Арсенал с 3:0 на своя стадион "Сити ъф Манчестър" в един от най-интересните двубои от 14-ия кръг на Премиърлийг.

Гостите от Арсенал, които имат сериозни проблеми с контузени играчи, инкасираха втора поредна загуба, като това поражение е най-сериозното за тима на Арсен Венгер от началото на сезона.

Стивън Айрлънд изведе "гражданите" напред в самия край на първата част. Халфът се възползва от грешка на защитата на Арсенал и окри резултата с добър удар.

Голът събори психически "артилеристите" и Робиньо удвои в 56-ата минута. Бразилецът прехвърли майсторски вратаря на гостите Мануел Алмуния.

Крайното 3:0 бе оформено от Стъридж, който се разписа от  дузпа в края на двубоя.

Както Топспорт.бг по-рано писа, днес от състава на Арсенал бе изваден Уилям Галас.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - АРСЕНАЛ 3:0
1:0 - Айрлънд (45)
2:0 - Робиньо (56)
3:0 - Стъридж (90-д)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Ричардс, Дън, Гаридо, Компани, Райт-Филипс, Айрлънд, Васел (73 - Елано), Робиньо (81 - Хаман), Бенжани (89 - Стъридж)

АРСЕНАЛ: Алмуния, Хойт (61 - Рамзи), Джуру, Силвестър, Клиши, Сонг, Диаби (69 - Вела), Насри, Денилсон, Ван Перси, Бендтнер