Манчестър Сити е вторият финалист за Карабао Къп. "Гражданите" си подсигуриха битка за трофея срещу Тотнъм, след като тази вечер победиха Манчестър Юнайтед с 2:0 насред неговия "Олд Трафорд".

"Небесносините" заслужиха своя триумф с голове след почивката, като в началото и края на частта, точни съответно бяха Джон Стоунс и Фернандиньо. Манчестър Юнайтед пък за пореден път се проваля в турнирна битка, когато става въпрос за фаза "полуфинал".

Тотнъм се справи с Брентфорд и е на финал за Купата на лигата

"Шпорите" се наложиха с 2:0 над "пчеличките"

Феновете на английския футбол вече с нетърпение очакват финала за третия по значимост трофей в страната, тъй като съперници в него ще бъдат отявлените врагове край тъчлинията Пеп Гуардиола и Жозе Моуриньо.

Снимка 512618

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят можеше да стартира по мечтан начин за домакините, които наглед поведоха още в третата минута на полуфинала. За недоволство на Маркъс Рашфорд, попадението му беше отменено поради засада.

Събитията бързо се прехвърлиха от другата страна на игрището, където лайсменът вдигна флага си, след като гол отбеляза и Илкай Гюндоган.

В 9-ата минута стражът на гостите Зак Стефан трябваше да показва страхотен рефлекс, след като отрази по майсторски начин опасен изстрел на плеймейкъра Бруно Фернандеш.

Сити беше изключително близо до откриващото попадение в 13-ата минута. Кевин Де Бройне получи кълбото на границата на наказателното поле, след което я прати в лявата странична греда.

Манчестър Сити се включва в битката за подписа на Серхио Рамос

"Гражданите" са готови да удовлетворят исканията на защитника

След като в 24-ата минута съдийската бригадата, начело с Мартин Аткинсън, отмени нередовен гол на Фодън, към края на полувремето тя разочарова отново "гражданите", след като не уважи претенциите на Рахийм Стърлинг за дузпа.

Секунди преди паузата, бесни футболисти на Юнайтед също искаха дузпа, тъй като горещо демонстрираха с жестове, че Джон Стоунс е играл непозволено с ръка в собственото си наказателно поле. Ефектът за тях обаче бе нулев.

Резултатът на "Олд Трафорд" бе открит в 49-ата минута от Джон Стоунс. Центриране от фаул на Фодън премина през куп от играчи, за да стигне до позиционирания на далечна греда защитник. За него остана най-лесното и отблизо не остави шанс на Хендерсън.

Снимка 512616

Стражът на Юнайтед остави своя тим в срещата, след като в 62-ата минута сътвори страхотно спасяване след добър удар на Рияд Марез.

Манчестър Сити подпечата мястото си на финал, след като Фернандиньо отбеляза втори гол за "гражданите", седем минути преди последния съдийски сигнал. Лошо изчистена топка попадна на неговото воле, а последвалият му изстрел беше толкова точен, че едва ли имаше вратар в света, който би могъл да го спаси.

Така в спор за трофея, селекцията на Пеп Гуардиола ще мери сили срещу Тотнъм на големия му съперник в професията Жозе Моуриньо.