Манчестър Сити не срещна никакви трудности в тазвечершния си двубой от 22-ия кръг във Висшата лига. "Гражданите" записаха победа с 3:0 над Уулвърхемптън.

Резултатът беше открит още в 10-ата минута, когато Сане видя непокрития Габриел Жесус и веднага изпрати топката към него. Бразилецът хладнокръвно пое паса и веднага мушна кълбото в мрежата за 1:0.

Снимка 400240

Източник: БГНЕС

В 19-ата минута, "вълците" останаха и с човек по-малко, тъй като Вили Боли получи директен червен картон заради много грубо влизане в краката на съперников играч. В 39-ата, ситуацията за гостите се усложни още повече, след като бе отсъдена дузпа в полза на "небесносините" заради фаул, извършен от Раян Бенет. Зад топката застана Жесус, който не сгреши от бялата точка за 2:0.

В 78-ата минута, Конър Коуди си отбеляза злощастен автогол, след като се опита да пресече опасно центриране.

След тази победа, Манчестър Сити събра актив от 53 точки на второто място и е само на четири разлика от лидера във Висшата лига Ливърпул, докато Уулвс е 11-ти с 29.