Макар и доста по-постно от конкурентите си за титлата Ливърпул, футболистите на Манчестър Сити също се поздравиха с важен успех в междинния кръг от Висшата лига. Селекцията на Пеп Гуардиола победи с 1:0 Уест Хям и така остава на само точка от "червените", които са временен лидер.

Арсенал разгроми Борнемут с 5:1

Трета поредна победа за Арсенал, "топчиите" разгромиха Борнемут

Селекцията на Унай Емери триумфира с 5:1

Победата беше и четвърта поредна за Серхио Агуеро и компания, като аржентинецът отново беше познатият герой за "гражданите.

Той реализира единственото попадение в мача на "Етихад", което падна в 59-ата минута от дузпа. Пробив на Бернардо Силва бе спрян непозволено от Андерсон и реферът Крейг Поусън, въпреки сериозните протести на "чуковете", отсъди бялата точка. Агуеро се справи с отговорната задача и прати Фабиански в другата посока на вратата.

Като цяло двубоят между двата тима трябваше да завърши с разгром за Сити, но Давид Силва удари гредата, а поредица от пропуски направи Агуеро. Мигове на страхотни спасявания имаше и вратарят на гостите.

Снимка 409465

В следващия кръг Сити има гостуване на Борнемут, докато намиращият се на 10-то място Уест Хям, приема у дома Нюкасъл.

Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 3:1 като гост

Контузиите не спряха Юнайтед, "червените дяволи" с нова важна победа във Висшата лига

Успех с 3:1 над Кристъл Палас

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УЕСТ ХЯМ 1:0

1:0 Агуеро - дузпа (59")

СТАДИОН: "Етихад"

СЪДИЯ: Стюърт Атуел

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Зинченко, Отаменди, Компани, Данило, Силва, Гюндоган, Де Бройне, Сане, Агуеро, Марез (резерви: Мурич, Фодън, Менди, Сандлър, Силва, Стърлинг, Уокър)

УЕСТ ХЯМ: Фабиански, Фредерикс, Дио, Огбона, Джонсън, Обианг, Райс, Антонио, Насри, Андерсон, Керъл (резерви: Адриан, Диангана, Чичарито, Лансини, Ноубъл, Снодграс, Сабалета)

Челси победи Тотнъм с 2:0

Челси завърза битката за Топ 4 след победа над Тотнъм, Трипиър "блесна" с куриозен автогол