Отборът на Челси записа победа с 2:0 над Тотнъм в тазвечершната среща от 28-ия кръг във Висшата лига. Педро бе точен за "сините", след като се разписа в 57-ата минута, а Кийрън Трипиър си отбеляза куриозен автогол в 85-ата минута.

Челси - Тотнъм, 2:0 (Развой на срещата по минути)

Кийрън Трипиър си отбеляза злощастен автогол

Доста равностойно първо полувреме изиграха двата отбора, но въпреки хубавите атаки, не успяха да си отбележат гол. В шестата минута, защитата на "шпорите" не се справи с изчистване на топката и тя попадна право в краката на Гонсало Игуаин, който обаче не можа да я овладее по най-добрия начин, но въпреки това успя да стреля към вратата. Уго Лорис дори не мръдна, но кълбото разтресе страничния стълб, за негов късмет. Малко след това, Педро успя да се освободи от пазача си и да шутира към вратата от близък ъгъл, но ударът му не представляваше проблем за Уго Лорис и той улови топката с лекота.

Снимка 409422

Източник: БГНЕС

В 19-ата минута, Уго Лорис допусна фрапантна грешка, който прати топката право в краката на футболист на лондончани, след което тя бе подадена към Игуаин, който се включваше в атаката и веднага стреля, но встрани от вратата. След половин час игра, Хьон-Мин Сон напредна към наказателното поле и веднага опита да шутира към вратата, но Давид Луис блокира топката и опасността премина. В 44-ата минута, Хари Уинкс шутира от границата на наказателното поле, прехвърли Кабайеро, но топката разтресе напречната греда и се върна обратно в пеналта, където нямаше играч на "шпорите", който да играе с топката. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Снимка 409435

В 53-ата минута, Жоржиньо изведе Игуаин на стрелкова позиция с пас от средата на терена, нападателят залъга Уго Лорис и мушка топката в мрежата, но страничният рефер вече бе вдигнал флага за засада.

В 57-ата минута, Педро откри резултата за "сините". Той получи хубав пас и напредна по фланга, залъга Тоби Алдерейрелд, който не успя да скъси дистанцията максимално бързо и позволи на нападателя да промуши топката между Уго Лорис, разписвайки се за 1:0. Малко след това, отново Педро се възползва от отбита топка и шутира мощно към вратата, но кълбото прелетя встрани от вратата. В 83-ата минута, Тоби Алдервейрелд стреля от движение, но топкара премина много встрани от целта му.

Снимка 409434

В 85-ата минута, Кийрън Трипиър си отбеляза злощастен автогол, след като реши да подава към Уго Лорис, който вече бе излязъл доста напред и кълбото премина покрай него - 2:0 за лондончани.

След тази победа, Челси събра актив от 53 точки на шестата позиция във временното класиране, само на три разлика от четвъртия Арсенал. Тотнъм пък е трети с 60.