Отборът на Манчестър Сити укрепи позициите си на върха в Премиър лийг, след като очаквано спечели визитата си на Уест Бромич Албиън с 3:2. "Дроздовете" затрудниха селекцията на Пеп Гуардиола в началото и края на двубоя, но през останалото време и те склониха глава пред атакуващата мощ на "гражданите".

Точни за успеха на Сити бяха Лирой Сане, Фернандиньо и Стърлинг, докато за УБА - Джей Родригес вкара в 13-ата, а в самия край - Матю Филипс фиксира крайното 2:3. За повече обаче хората на Тони Пули нямаха както сили, така и необходимото време.

Снимка 320560

По този начин Манчестър Сити остава на първото място с актив от 28 пункта, докато Уест Бромич се свлече до 15-ата позиция.

Началните минути на "Дъ Хоутърнс" бяха "визитна картичка" за Висшата лига като цяло. Атаки, борба и много попадения!

Ливърпул победи с 3:0 Хъдърсфийлд

Ливърпул разби Хъдърсфийлд за едно полувреме (ВИДЕО)

"Червените" с класически успех над новака във Висшата лига

Ман Сити нанесе своя първи удар в 10-ата минута, когато резултатът беше открит от Лирой Сане. Германският национал демонстрира своя изключителен технически потенциал и с мощен удар в далечния ъгъл, препарира наглед подготвения за подобен сценарий Бен Фостър.

"Дроздовете" на Тони Пулис обаче не искаха да влизат в ролята на "боксова круша" за своя противник и само след миг паритетът беше възстановен. Ветеранът Гарет Бари пусна страхотен извеждащ пас за Джей Родригес, който възползвал се и от неразбирателство между Едерсон и Стоунс, наказа лидерите в Премиър лига.

Снимка 320562

Вихрушката от попадения обаче не спря до тук. Още в 15-ата минута Сити отново си върна лидерството. Този път ролите бяха разменени, като Сане асистира на Фернандиньо. Бразилският национал стреля от сериозна дистанция по-земя. Ударът му обаче беше изключително точен и невъзможен за спасяване от Фостър.

Арсенал победи Суонзи с 2:1

Звездите на Арсенал безкрайно некоректни с феновете си - отново спасиха главата на Мосю

Обрат за "артилеристите" срещу "лебедите"

До почивката и двата отбора имаха отличната възможност да отбележат по още един гол. В 26-ата минута Давид Силва не съумя да насочи достатъчно добре топката след центриране на Де Бройне, докато в 42-ата -звездата на домакините - Рондон не намери очертанията на вратата от близка дистанция.

Сити пропиля отличен шанс да реши всичко с трети гол малко след почивката. Кайл Уокър сървори един о марковите си пробиви по крилото, след което отправи диагонален изстрел, минал на сантиметри от дясната греда.

Все пак логичното се случи в 64-ата, когато "гражданите" покачиха до 1:3. Кайл Уокър пусна прострелен пас за Рахийм Стърлинг, който от няколко метра просто беше задължен да реализира.

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 1:0

Този път Юнайтед не сгреши, Тотнъм е различен без Кейн

Лукаку така и не успява да намери себе си

До края селекцията на Пеп Гуардиола можеше да се поздрави и с още по-изразителен успех, ала неточности в сюблимния момент допуснаха Давид Силва и Де Бройне.

Снимка 320561

И когато всички очакваха последния съдийски сигнал, УБА стигна и до втори гол в мача дело на Матю Филипс. За повече обаче хората на Тони Пули нямаха както сили, така и необходимото време.

В следващия кръг на Манчестър Сити предстои голямо дерби срещу Арсенал на "Етихад". Уест Бромич пък ще гостува на един от новаците - Хъдърсфийлд.

УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:3

0:1 Сане (10"), 1:1 Родригес (13"), 1:2 Фернандиньо (15"), 1:3 Стърлинг (64"), 2:3 Филипс (90+2")

СТАДИОН: "Дъ Хоутърнс"

СЪДИЯ: Майк Джоунс

УБА: Фостер, Макоул, Евънс, Гибс, Нйом, Хегази, Бари, Ливърмор, Криховяк, Родригес, Рондон (резерви: Майхил, Робсън-Кану, Якоб, Филипс, Брънт, МакКлийн, Шадли)

МАН СИТИ: Едерсон, Отаменди, Уокър, Стоунс, Силва, Фернандиньо, Делф, Де Бройне, Сане, Силва, Жезус (резерви: Браво, Данило, Стърлинг, Гюндоган, Агуеро, Мангала, Туре)