Ливърпул победи с 3:0 у дома Хъдърсфийлд в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Точни за "червените" бяха Даниел Стъридж (50), Роберто Фирмино (58) и Джорджиньо Вайналдум (75). В края на първото полувреме Мохамед Салах пропусна дузпа.

"Червените" събраха 16 точки и заемат 6-о място във временното класиране, докато "териерите" са 11-и с 12 пункта.

"Мърсисайдци" бяха без две от звездите си в този мач - Фелипе Коутиньо и Садио Мане, които са контузени. Това отвори място сред 11-те за Даниел Стъридж.

Снимка 320553

Първото полувреме премина с превес на Ливърпул, но домакините пропуснаха няколкото добри възможности и не успяха да вземат аванс. Милнър, Стъридж и Салах не успяха да преодолеят Льосл. В 42-ата минута стражът отрази дузпа на египтянина, който стреля в центъра на вратата.

Ливърпул иска 150 млн. евро за Фелипе Коутиньо

Ливърпул постави цена на Фелипе Коутиньо

"Мърсисайдци" са готови да се разделят с бразилеца

В 50-ата минута "червените" откриха резултата. Смит сбърка и върна топката назад, но кълбото попадна право в краката на Стъридж, който без проблеми преодоля Льосл.

Снимка 320551

В 58-ата минуто Фирмино направи резултата 2:0. Бразилският нападател засече с глава центриране отляво на Джеймс Милнър. В 75-ата минута Вайналдум направи резултата класически, след като получи чудесен пас от Салах и разстреля Льосл.