Манчестър Юнайтед победи Тотнъм в дербито от 10-тия кръг на Висшата лига на Англия.

Битката на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:0. Единственото попадение беше реализирано от Антони Марсиал, разписал се 8 минути преди края на редовното време.

Хари Кейн бе големият отсъстващ. Голмайсторът на турнира страда от разтежение и мениджърът на "шпорите" Маурицио Почетино потвърди, че няма да рискува състоянието на нападателя.

Снимка 315396

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Театъра на мечтите:

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 1:0, гол на Марсиал!

Лек териториален превес на домакините

Първото полувреме на срещата предложи множество оспорвани ситуации, игра на високо темпо, центрирания и в двете наказателни полета, но нито един гол.

Домакините владееха топката през по-голямата част от времето, но до края на първата част регистрираха едно-единствено сериозно положение в пеналта на съперника, а съответно и само един изстрел в очертанията на целта.

Снимка 320483

Маркъс Рашфорд изглеждаше пределно мотивиран и мобилизиран да покаже всичко, на което е способен, но така и не успяваше да намери перфектната комбинация със свой съотборник, която да му гарантира 100%-ва ситуация за гол.

Младокът се нагърбваше с изпълнението на всички статични положения, като често създаваше напрежение пред Лорис.

Вниманието на феновете привлече и лидерът в нападението на "червените дяволи" Ромелу Лукаку, чийто действия обаче бяха припряни, той изразяваше бурно несъгласието си с част от отиграванията на съотборниците си и сякаш не намираше "общ език" с тях в атаката на отбора.

Снимка 320499

Тотнъм отговаряше с чести контрадействия, които обаче приключваха или с центрирания по земя, или пък със слаби, неубедителни изстрели към вратата на Де Хеа.

Така или иначе попадения, в рамките на първото полувреме от дербито, не бяха реализирани.

Снимка 320485

През вторите 45 минути и двамата мениджъри коригираха избраниците в своите състави, но и това не изостри кой знае колко играта.

Тотнъм се опита да подобри своето представяне, но влошените атмосферни условия попречиха както на лондончани, така и на техните домакини да предложат максимума от възможностите си.

Снимка 320502

Резултатът беше открит след 82 минути игра, когато Лукаку прати топката към влезлия минути по-рано в игра Марсиал, който се разписа за 1:0.

Нови голове не бяха отбелязани и така Юнайтед се поздрави със седмия си успех през сезона в шампионата и застава на две точки зад Сити, който обаче още не е изиграл двубоя си от кръга. Тотнъм изостава на три пункта от днешния си съперник.

"Червените дяволи" влязоха в дербито след първата си загуба в първенството - от Хъдърсфийлд през миналия уикенд и бяха мотивирани да демонстрират максимума от възможностите си днес.