Манчестър Сити победи отбора на Кардиф в среща от 32-ия междинен кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" приключи с успех за домакините с 2:0.

Точни в тяхна полза бяха Кевин де Бройне и Лирой Сане. Двамата се разписаха още в рамките на първото полувреме от мача.

Манчестър Сити без голмайстора си срещу Кардиф

Серхио Агуеро е под въпрос за Брайтън

Като цяло базираният в Уелс тим има все още някакви теоретични шансове да се спаси, но това спасение минаваше през положителен резултат на "Етихад Стейдиъм". Това не се случи.

Сити имаше за стимул да застигне в класирането Ливърпул, като не само го направи, но и отново поведе подреждането в Лигата.

Лошата новина за домакините бе отсъствието на Агуеро, който е контузен и пропусна мача. Аут бяха още Браво и Делф, които също страдат от травми.

Снимка 416044

Източник: Twitter

Това повлия, но нямаше как да реши мача, основно поради разликата в класите между двата тима.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута, когато Аймерик Лапорт асистира на Кевин де Бройне, който даде преднина на тима си, на много ранен етап от сблъсъка.

Минута преди почивката пък Габриел Жезус асистира на Лирой Сане за 2:0, предвещавайки крайния развой на мача.

Снимка 416066

През вторите 45 минути домакините намалиха драстично оборотите и нови попадения не бяха реализирани.

Формата на домакините е страхотна и те са постигнали седем поредни победи във всички турнири, в последните си седем мача.

Освен това отборът е в същата серия от поредни домакински победи на своя "Етихад" във Висшата лига, а днес постигна без проблеми своя успех.

Във временното класиране Сити е лидер с актив от 80 точки, като разполага с една повече от преследвача си Ливърпул. Кардиф остава едва под номер 18 в подреждането.