Манчестър Сити постигна очакван успех при визитата си на Борнемут в мача между двата тима от 3-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Виталити" приключи с победа за гостите с 3:1. С два гола за "гражданите" се отличи голмайсторът на тима Серхио Агуеро.

След разочарованието срещу Тотнъм, съставът на Манчестър Сити бе амбициран да се върне на победния път и да започне нова успешна серия и го направи.

Гуардиола: Ще е необходимо време на системата ВАР в Англия

"Мисля, че в крайна сметка това е за добро"

"Гражданите" нямат загуба във всичките си вече 15 сблъсъка с Борнемут до момента, като спечелиха цели 9 пъти, при голова разлика 28:4.

През миналия сезон успехът на "Виталити" дойде трудно, ако се съди по резултата от 1:0, но днес двубоят премина като по предварителен сценарий за "небесносините".

Гуардиола: Не очаквах Силва да издържи на конкуренцията в Англия

"Голяма привилегия е да мога да разчитам на него"

Борнемут постигна успех над Астън Вила в миналия кръг, но защитата никога не е била сред най-силните страни в отбора на Еди Хау. Това бе затвърдено срещу днешния опонент.

Резултатът беше открит след 15 минути игра, когато Агуеро, от близка дистанция, не остави шансове на стража на съперника.

Снимка 439930

Източник: Twitter

Две минути преди паузата Стърлинг се озова очи в очи с вратаря на Борнемут и също не сгреши, удвоявайки предимството на тима си.

Снимка 439931

Хари Уилсън върна интригата след чудесно изпълнение на свободен удар в продължението на първата част, но в 64-ата минута Кун сложи точка на спора.

Снимка 439932

Пробив на Силва заложи топката на десния крак на Агуеро, който не сгреши, оформяйки крайното 1:3.

Пеп Гуардиола: Можем да сме по-добри от миналия сезон