Манчестър Сити победи Тотнъм с 3:1 като гост и може да стане шампион още в този кръг, ако градският съперник - Манчестър Юнайтед, не победи утре като домакин Уест Бромич.

"Гражданите" се върнаха на победния път, след като в последните си 3 мача допуснаха 3 поражения - две от Ливърпул в Шампионската лига, както и такова от Манчестър Юнайтед в първенството.

Още във 2-ата минута Лирой Сане удари страничната греда при удар от воле фронтално срещу вратата. Играчите на Гуардиола бяха по-дейният отбор и логично ликуваха в средата на полувремето, когато Габриел Жезус бе изведен с дълъг пас зад защитата на Тотнъм и вкара за 1:0.

Гюндоган удвои преднината на "гражданите" от дузпа заради нарушение срещу Стърлинг минути по-късно, но останаха съмнения дали то е извършено вътре в наказателното поле.

Малко преди края на първото полувреме Кристиян Ериксен върна едно попадение, преодолявайки от наказателното поле Едерсон, а при 2:1 за Сити двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено - гостите атакуваха в търсене на трети гол, докато "шпорите" нямаха идея как да превземат вратата на съперника.

Рахийм Стърлинг сложи точка на спора в средата на второто полувреме, оформяйкия крайния резултат 3:1 за Манчестър Сити.