Отборите на Манчестър Сити и Ливърпул не успяха да се победят в голямото дерби от поредния кръг на Висшата лига. Срещата на "Етихад" завърши при равенство 1:1, а по-недоволни от развоя на събитията определено трябва да са "гражданите". Селекцията на Пеп Гуардиола изигра много силен двубой, но не съумя да реализира поне още едно от своите положения, заради което си изпати и горчиво.

В самото начало гостите можеха да открият резултата. В 15-ата Салах центрира отлично към Дарвин Нунес, но ударът му с глава беше париран блестящо от Едерсон.

"Небесносините" наложиха териториален натиск, като в 27-ата минута резултатът бе открит чрез Ерлинг Халанд. Всичко за това попадение изработи Нейтън Аке, който се беше включил в предни позиции. Нидерландецът финтира двама "червени", след което пусна отлично за Халанд, който по диагонал матира Алисон въпреки намесата на бразилския вратар.

По този начин скандинавецът постави историческия рекорд за най-бързо реализирани 50 попадения в дивизията.

Снимка 643442

До почивката Сити можеше и да удвои преднината си, но Алисон отчая Фоудън с перфектна намеса. Отговорът на Ливърпул пък дойде след изстрели на Дарвин Нунес и Собослай.

В 65-ата минута реферът Крейг Кавана се допита до колегите от ВАР, за да разбере има ли дузпа за домакините, но такава в крайна сметка не бе отсъдена.

Серията от 23 поредни победи на Манчестър Сити у дома приключи в 80-ата минута. Тогава Салах подаде за Александър-Арнолд, който демонстрира страхотен завършващ удар от границата на наказателното поле и оформи крайното 1:1.

Резултатът остана непроменен въпреки финалния натиск на шампионите и отличната възможност пред Халанд да се разпише с глава при центриране от корнер.

След сигнала за край пък интересно беше край тъчлинията, където до бой без малко не стигнаха Пеп Гуардиола и Дарвин Нунес.

Манчестър Сити остава лидер във временното класиране с 29 точки, докато Ливърпул е втори, с пункт по-малко. И двата клуба обаче могат да бъдат изпреварени от Арсенал, който по-късно тази вечер ще се постарае да победи Брентфорд.

Пилоти от "Бритиш Еъруейс" ще помагат за комуникацията на ВАР-арбитрите във Висшата лига