Шампионите от Манчестър Сити предложиха вълнуващ следобед на своите фенове. "Гражданите" изоставаха с 0:2 до почивката от традиционно неудобния за тях тим на Кристъл Палас, но след паузата сътвориха пореден обрат на своята сметка и триумфираха с крайното 4:2. В герой за селекцията на Пеп Гуардиола се оказа многомилионната покупка Ерлинг Халанд, който блесна с хеттрик.

Още в първата минута вратарят на лондончани Гуаита трябваше да се намесва, но в четвъртата минута падна гол във вратата на "гражданите". След центриране от фаул на Езе защитата на домакините не се ориентира добре, топката се отклони в Стоунс и се озова в мрежата. Едерсон също имаше вина за попадението, тъй като излезе далеч от голлинията и не успя да се намеси добре, след което се стигна до нарушението, довело до гола.

Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън с 1:0 във Висшата лига

Възходът на Ман Юнайтед продължава, "червените дяволи" подчиниха "светците"

Единственото попадение в мача отбеляза Бруно Фернандеш

Шампионите моментално опитаха да отговорят на предизвикателството, но с няколко поредни пропуска изпъкна Ерлинг Халанд. И вместо паритет, "гражданите" направиха така, че вече да губят с 0:2.

Силен удар на Дукуре в 28-ата минута отиде право в ръцете на Едерсон. При изнасянето на топката от страна на вратаря Одсон Едуар сложи крака си, пресече опита за подаване и прати топката в мрежата, но съдията прецени, че това е нарушение и не зачете попадението. Малко преди почивката Бернардо Силва центрира, а Фоудън засече топката с глава, но я прати над вратата.

Снимка 585493

Източник: EPA/БГНЕС

Както се и очакваше, Сити не се предаде и обратът стартира от 52-ата минута. Спряганият за преминаване в Барселона - Бернардо Силва взе нещата в свои ръце и след отлично спускане от крилото отправи много плътен шут по земя, преминал през купа от играчи, за да матира Гуаита.

Около 10 минути по-късно равенството вече бе факт. Продължителна атака завърши с прецизно центриране на Фил Фоудън малко пред дузпата. Там естествено беше Ерлинг Халанд, който насочи с глава в мрежата на Палас.

"Небесносините" вече празнуваха 3:2 в 70-ата минута, а в прегръдките на своите колеги отново беше Ерлинг Халанд. Норвежецът пак беше на точното място, този път след умело подаване на Джон Стоунс.

Снимка 585494

Вече на крилете на еуфорията, "гражданите" оформиха и крайното 4:2. Точка на вълнуващия спор сложи Ерлинг Халанд, който съумя да отбележи и своя хеттрик, с което направи следобедът на "Етихад" още по-прекрасен. Асистенцията този беше дело на Илкай Гюндоган.

В следващия кръг Манчестър Сити ще премери сили с Нотингам Форест. Кристъл Палас приема у дома Брентфорд.

Ливърпул - Борнемут 9:0 в мач от Висшата лига