Вицешампионите на Англия от Ливърпул се поздравиха с първа победа за сезон 2022/23. "Червените" се извиниха за неубедителния старт на кампанията с разгром над новаците от Борнемут с 9:0. Това се оказа и изравнен рекорд за най-изразителна победа в историята на Висшата лига. Любопитното беше, че въпреки голеадата, Мохамед Салах не успя да се разпише.

Селекцията на Юрген Клоп заложи на агресивно начало, което помогна на тима да води с 5:0 още до почивката. А като цяло, срещата на "Анфийлд" вече бе решена, тъй като едва до 6-ата минута мрежата на Марк Траверс беше поразена по веднъж от Луис Диас и Харви Елиът.

Снимка 585488

Източник: EPA/БГНЕС

Класиката оформи Трент Александър-Арнолд в 28-ата, след като английският национал направи двойно подаване с Фирмино, а изстрелът му от средна дистанция се оказа изключително акуратен. След като раздаде три асистенции, в 31-ата минута стана време да се разпише и Роберто Фирмино. Бразилският нападател се оказа най-съобразителен при отбила се топка и с летящ шпагат порази мрежата на Борнемут.

Малко преди почивката, резултатът се покачи до 5:0, след като Върджил ван Дайк скочи над всички при корнер и с глава заби неспасяемо в долния десен ъгъл на Траверс.

Втората част продължи зловещия сценарий за новаците. Още в първите секунди Александър-Арнолд центрира към далечната греда и топката отиваше към Луис Диас. Крис Мепам направи всичко по силите си, за да спре най-лошото, но вместо това си отбеляза автогол.

Снимка 585485

Малко преди да бъде заменен, Роберто Фирмино намери време да отбележи и своя втори гол. Този път разбъркване пред вратарското поле му позволи да бъде най-съобразителен и отбележи за 7:0.

И докато Мохамед Салах се скъсваше да пропуска и негодува от факта, че не може да отбележи гол, такъв още с първото си отиграване реализира младият талант Фабио Карвальо. Крилото получи подаване по въздух от друга резерва Костас Цимикас и с волен вкара поредния гол в мрежата на "черешките".

В 83-ата минута Луис Диас реализира своето второ попадение в мача. Тотално сломената отбрана на Борнемут го забрави при корнер, а колумбиецът се оказа безпощаден с глава. До края домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до рекордна за Висшата лига победа с 10:0. Поне това нещастие не сполетя Борнемут...