Манчестър Сити спечели трудно един мач, който на хартия изглеждаше лесен. Бърнли имаше само една точка като гост и два отбелязани гола. Едно глупаво влизане на Фернандиньо в 31-ата минута му донесе червен картон. Все пак домакините успяха да измъкнат минимална победа с 2:1 и да излязат на трето място с 42 точки.

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Бърнли

„Гражданите" искат да забравят за загубата в последния ден на миналата година

„Гражданите" започнаха срещата много остро и в първите минути на два пъти Ихеаначо и един Стърлинг можеха да открият резултата. Вратарят Том Хийтън беше на своето място и се намеси с вещина.

Той успя да спаси и един опасен далечен удар на Яя Туре.

Постепенно играчите на Бърнли затвориха добре играта. Домакините увеличиха много притежанието на топката и започнаха да затварят обръча около вратата на гостите. И ...

И капитанът Фернадиньо в 31-ата минута направи един глупав и брутален шпагат срещу Гудмундсон. Мейсън показа картон с цвят червен и се наложи Коларов да вземе капитанската лента.

Снимка 270901

Това събитие смени начина на игра. Бърнли погледна смело напред, а домакините все пак не се отказаха да атакуват.

След почивката играта продължи да е двуостра. Гостите си повярваха и тръгнаха за победа. Гуардиола пусна Серхио Агуеро и Давид Силва на местата на Келеши Ихеаначо и Хесус Навас.

Срещата се реши в рамките на три минути. Манчестър Сити макар и с 10 човека отбеляза 2 гола. В 59-ата Гаел Клиши шутира по земя от левия ъгъл на наказателното поле. Топката влезе в далечния ъгъл на вратата, като рикошира от гредата за 1:0.

В 62-ата Серхио Агуро шутира от ляво от малък ъгъл. Хийтън беше излязъл да спре Стърлинг. Нападателят се хвърли за дузпа без да е докоснат. Топката продължи към Агуеро, който шутира. Топката се плъзна по близката греда и се удари в един от двамата защитника на Бърнли намиращи се на голлинията.

Снимка 270920

Малко по-късно интригата в срещата се върна след корнер пред вратата на домакините.

В 69-ата минута технологията за гол даде сигнал на Мейсън, че топката е преминала зад голлинията след удар на Бен Мий. Той успя да шутира, след като кълбото попадна в него в малкото поле след корнер. Имаше съмнение за нарушение срещу Клаудио Браво.

Все пак в оставащото време до края по-зрелия и обигран отбор не постави под съмнение своето превъзходство. Единствено в добавеното време Клаудио Браво трябваше да избива една коварна топка влизаща под гредата.

Снимка 270917

Отборът на Бърнли вкара гол като гост. Нещо, което рядко се случва. Но два гола се оказаха непосилна задача.

Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

Съдийството на Мейсън беше много дискутирано от феновете на домакините. Той показа, че не се влияе от авторитети и свири това, което вижда.

За пореден мач се видя колко е полезна технологията за гол. Топката премина на милиметри зад голлинията при попадението на гостите. Това с просто око няма как да се забележи.