Действащият шампион Манчестър Сити е близо до защита на титлата си, след като спечели дербито срещу Арсенал на "Етихад" с 4:1.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше срещу лидера в таблицата и след този триумф се доближи до две точки от "артилеристите", но има два мача по-малко. Това означава, че "гражданите" са в голямо предимство в края на сезона във Висшата лига.

Снимка 615853

Източник: Gettyimages

Кевин де Бройне откри резултата в седмата минута, а Джон Стоунс покачи на 2:0 малко преди края на първото полувреме.

Де Бройне отбеляза втори гол и на практика реши мача в 54-ата минута.

Снимка 615852

Роб Холдинг вкара почетен гол за Арсенал малко преди края, а Ерлинг Халанд също се разписа в продълженията и оформи крайното 4:1.

В следващия кръг Арсенал е домакин на Челси, а Ман Сити ще гостува на Фулъм.