Манчестър Сити спечели убедително гостуването си на УБА. "Гражданите" се наложиха с 4:0. По този начин тимът на Хосеп Гуардиола спря серията си от шест поредни мача без победа. Сити се изкачи и на върха във Висшата лига, измествайки от там Арсенал.

В 16-ата минута Агуеро откри резултата. Гюндоган изведе аржентинеца отдясно, той премина покрай двама бранители и стреля в ъгъла, давайки заслужен аванс на гостите. В 28-ата минута Кун удвои след страхотен удар от около 30 метра, вкарвайки гол-красавец.

11 минути преди края  Гюндоган стреля, останал очи в очи с Фостър.

В 85-ата минута "дроздовете" можеха да върнат един гол, но нямаха късмет, след като удар на Макоули срещна гредата. Това бе и най-добрият шанс за домакините в двубоя.

В 90-ата минута Гюндоган оформи крайния резултат, след като получи от Де Бройне и вкара втория си гол за днес, стреляйки точно от десетина метра.