Златан Ибрахимович с две магически отигравания пречупи Уест Бромич и осигури победата на Манчестър Юнайтед. Ранно отбелязаният гол осигури спокойствието и доминацията на „червените дяволи". Домакините се бориха много, но така и не можаха да създават сериозно положение.

НА ЖИВО Уест Бромич - Манчестър Юнайтед (Развитие на мача)

Албион по традиция играе успешно срещу Юнайтед

Уест Бромич започна по-активно и опита да наложи превес. Но това беше наказано с една мълниеносна контраатака.

В 5-ата минута Златан Ибрахимович на скорост стреля с глава неспасяемо за 1:0. Лингард получи топката отдясно малко след центъра, спринтира и центрира.

Снимка 268645

След това играчите на Юнайтед успяха да установят контрол над мача и успяха да създадат няколко положения за гол. Рууни беше на косъм да изравни рекорда на Боби Чарлтън, но ударът му беше избит от Бен Фостър и топката се отклони от напречната греда.

Джес Лингаард имаше много чисто положение в края на полувремето, но ударът му мина малко над гредата.

Играчите на Уест Бромич се бориха много, спечелиха някои единоборства, но така и не можаха да застрашат сериозно Де Хеа.

Снимка 268646

Домакините  продължиха да опитват да се върнат в мача, но нямаше как да се справят с по-добрите играчи на Юнайтед. „Червените" владееха топката през по-голямата част от времето.

С тази победа Манчестър Юнайтед е на шесто място и има вече 30 точки, колкото и Тотнъм, който ще играе утре. Уест  Бромич е на седма позиция с 23 точки заедно с Евертън.