Тимът на Челси направи първа грешна стъпка при домакинствата си във Висшата лига този сезон. Момчетата на Карло Анчелоти завършиха 3:3 с Евертън в мач от 16-ия кръг на шампионата в Англия. Страхотен мач за "сините" изиграха техните нападатели Дидие Дрогба и Анелка, които отбелязаха головете за тима си, но пропуски в защита не дадоха възможност на Челси да спечели срещата. Така Манчестър Юнайтед може да се изравни по точки с тима от Лондон, ако по-късно тази вечер победи Астън Вила на "Олд Трафорд".

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна изненадващо. Лейтън Бейнс центрира от фаул, топката рикошира от гърба на Джон Тери и Луис Саха, удари се в гредата и от тялото на Чех влетя във вратата за 0:1. Пет минути по-късно обаче домакините реагираха подобаващо. Блестяща комбинация между Лампард и Дрогба завърши с прецизен гол на африканеца от границата на наказателното поле. При следващата опасна атака на Челси те стигнаха и до пълен обрат. Бранислав Иванович намери Анелка на позиция в наказателното поле и той с техничен удар в горния ъгъл на Хауърд отбеляза за 2:1. В края на първото полувреме на терена за Евертън се появи нигериецът Якубу, който замени Жо. Африканецът имаше нужда от няколко секунди на терена и след грешка на Карвальо възстанови равенството - 2:2.

В средата на втората част Челси поведе за втори път. Асистент за попадението отново бе сърбинът Иванович, който центрира този път към Дрогба и той с хубав удар преодоля Хауърд - 3:2. "Карамелите" обаче бързо успяха да изравнят след нов куриозен гол. Дрогба опита да изчисти една топка, тя рикошира в Луи Саха и влетя във вратата на тотално слисания Чех.

До края на мача Челси осъществи тотален натиск. Евертън обаче се бяха подредили много стабилно в защита и оставяха съвсем малко празни пространства. Идеите в халфовете на Челси сякаш секнаха и се налагаше Никола Анелка да организира  атаките им. Буквално в последните секунди от мача Балак имаше отлична възможност да реализира, но ударът му мина съвсем малко встрани от вратата на Хауърд.