Лийдс разгроми Уест Бромич с 5:0 на неговия стадион. Срещата от 16-ия кръг на английската Висша лига се реши още през първото полувреме и постави под съмнение шансовете на "дроздовете" да останат в елита и през следващия сезон.

Домакините направиха страхотна грешка в деветата минута. Ромен Сойерс върна към своя вратар Сам Джонстън, който беше извън рамката на вратата си. Стражът опита да се върне, но кълбото премина голлинията за 0:1.

"Дроздовете" опитаха да изравнят. но в 31-ата минута Езгжан Алиоски увеличи преднината на Лийдс на 0:2.

Това пречупи играчите на Уест Бромич. В 36-ата минута Джак Харисън направи хубаво двойно подаване с Джак Бамфорд и направи резултата класически - 0:3.

Само четири минути по-късно и Родриго влезе в списъка на голмайсторите. Матеуш Клих даде извеждащия пас, а ударът на Родриго беше отклонен от защитник и заблуди Сам Джонстън - 0:4.

Снимка 511611

През второто полувреме мачът се доиграваше. Все пак в 72-ата минута Рафиня стреля извън наказателното поле за 0:5. Асистенцията беше на Стюърт Далас.

След тази разгромна победа Лийдс събра 23 точки и е на 11-ато място. Разликата до втория и третия - Лестър и Евертън е само 6 точки.

След равенството с Ливърпул Уест Бромич не можа да затвърди постигнатото и остана на 19-о място с 8 точки. По-зле е само последният Шефилд Юнайтед с 2 точки. Задачата пред Сам Алардайс да спаси тима от изпадане изглежда невъзможна.