Манчестър Юнайтед даде поредна заявка, че през този сезон ще бъде сред претендентите за титлата в Премиър лийг. "Червените дяволи" спечелиха регионалното дерби срещу Лийдс с 2:0, като на "Елън Роуд" селекцията на Ерик Тен Хаг "възкръсна" през последните 10 минути на срещата. До този миг представянето на гостите не беше убедително, но късни попадения на Рашфорд и Гарначо решиха всичко в полза на манчестърци.

Така Юнайтед се приближи на пет точки от временния лидер Арсенал, а от втората позиция изместен беше градският опонент Манчестър Сити.

Нюкасъл и Борнемут завършиха 1:1 в мач от Висшата лига

Двубоят между Нюкасъл и Борнемут не излъчи победител

"Свраките" завършват наравно в трети пореден мач

В сряда йоркшърци вкараха гол в първата минута и сега пак бяха близо до ранно попадение. Те стартираха агресивно и на високо скорост. В четвъртата минута Вьобер центрира успоредно на голлинията. Бамфорд не успя да засече топката, Де Хеа се намеси, но само отклони кълбото и то стигна до Съмървил. Той стреля над вратата под натиска на Маласия.

Играта често бе накъсвана, но малко преди почивката и двата отбора стигнаха до добри положения. Съмървил се озова с топката в близост до вратата на гостите. Той стреля от малък ъгъл и Де Хеа се намеси, а след последвалото разбъркване топката бе изчистена. Малко по-късно груба грешка на Вьобер позволи на Бруно Фернандеш да открадне топката и да напредне сам срещу вратаря. Ударът на португалеца бе блестящо отразен с крак от Мелие. При последвалия ъглов удар топката бе отклонена от Фернандеш и Ейлинг преди да мина на сантиметри от лявата греда.

Уест Хем и Челси завършиха наравно 1:1 в мач от Висшата лига

Уест Хем задълбочи кризата в Челси

"Сините" от Лондон вече три поредни мача за първенство стигат само до равенство

В добавеното време на първата част Бруно Фернандеш не успя да се възползва от сериозна грешка на домакините. Португалецът остана сам срещу стража, но не успя да го преодолее.

Снимка 606270

Лийдс започна силно второто полувреме. Съмървил имаше шанс да стреля, но не успя да вкара. Секунди по-късно пред домакините се откри нова възможност, но отново не успяха да се възползват.

В 64-ата минута Диого Далот отправи много мощен изстрел извън наказателното поле, който срещна напречната греда. Съмървил имаше нова страхотна възможност за попадение в 78-ата минута. Той бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля, но не успя да преодолее Де Хеа, който спаси с крак.

Маркъс Рашфорд даде преднина на "червените дяволи" след центриране. Той се извиси и стреля с глава, пращайки топката в мрежата. Ситуацията бе прегледана за потенциална засада, но попадението остана.

Йоркширци бяха съкрушени няколко атаки по-късно, когато Алехандро Гарначо оформи крайното 0:2. Аржентинецът получи отличен пас от Вегхорст и по диагонал реализира своето трето попадение през тази кампания.

До края попадения на Рашфорд и Вегхорст бяха отменени поради засада.

Арсенал - Брентфорд 1:1 във Висшата лига