Арсенал допусна грешка стъпка. "Артилеристите" направиха 1:1 у дома с Брентфорд в мача от 23-ия кръг на Висшата лига. Това е нова грешна стъпка за лондончани след като в миналия кръг загубиха от Евертън.

В състава на Арсенал нямаше промени от последния мач на отбора, като малко преди началото мениджърът Микел Артета разкри, че Емил Смит-Роу и Габриел Жезус са близо до завръщане на терена. Букайо Сака и Уилям Салиба пък продъжават преговорите си за нов договор. Промените при Пчеличките бяха 3, като гостите започнаха с трима в отбрана.

Резултатът бе открит в 66-ата минута от полузащитника на топчиите Леандро Тросар, който влезе като резерва няколко минути по-рано.

Лестър победи Тотнъм с 4:1 в мач от Висшата лига

Лестър избухна и спря устрема на Тотнъм

"Лисиците" обърнаха "шпорите"

Но в 78-ата минута нападателят на Брентфорд Иван Тони изравни резултата.

Арсенал естествено натисна в оставащото време, но действаше припряно и не стигна до добро положение. В края двата отбора почти се сбиха след грубо влизане на Норгор срещу Зинченко, но ситуацията бързо се успокои, а мачът завърши 1:1.

"Артилеристите" са на върха в класирането на Висшата лига с 51 точки, на 6 точки пред втория Манчестър Сити.

Брентфорд е на осмо място с 34 точки.

В останалите мачове Кристъл Палас и Брайтън завършиха наравно 1:1, Уулвърхемптън спечели с 2:1 срещу Саутхемптън, а Фулъм надви с 2:0 Нотингам Форест..

Арсенал - Брентфорд 1:1