Ливърпул направи поредния си уникален обрат и победи домакините си от Портсмут с 3:2. След като изоставаха на два пъти в резултата момчетата на Рафаел Бенитес успяха в крайна сметка да обърнат развоя на мача и с гол на Фернандо Торес в даденото от съдията продължение взеха изключително важните три точки.
Без контузения си капитан Стивън Джерард "мъсисайдци" спечелиха двубоя, в който всички попадения паднаха след 60-ата минута. Първо Нюджънт даде преднина на тима на Тони Адамс (62) след асистенця на Питър Крауч. Радостта на домакините трая само до 68-ата минута, когато след подаване на Шаби Алонсо от непряк свободен удар, Фабио Аурелио успя да изравни.
В 77-ата минута след изпълнение на фаул от Надир Белхадж Херман Хрейдарсон с глава отново изведе своя тим напред. В тази ситуация момчетата на Бенитес се вдигнаха на отчаян щурм и стигнаха до изравняването с гол на Дирк Каут (85) след груба грешка на Дейвид Джеймс. Подаването за попадението на холандеца бе дело на влезлия като резерва Фернандо Торес.
И когато мачът клонеше към равенство отново Торес беше на точнот място в точното време. Йоси Бенаюн центрира отляво и с глава Ел Ниньо не остави шансове за някогашния вратар на Ливърпул Дейвид Джеймс.
С този успех "червените" излязоха на първото място в класирането с актив от 54 точки. Вторите Манчестър Юнайтед имат два мача по-малко и точка пасив. Портсмут пък остава в непосредствена близост до зоната на изпадащите. Те са на 16-а позиция с 24 точки.
Портсмут-Ливърпул 2:3
1:0 - Нюджънт (62)
1:1 - Ф. Аурелио (68)
2:1 - Хрейдарсон (77)
2:2 - Каут (85)
2:3 - Торес (90+2)
Портсмут: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Хрейдарсон, Басинас, Дейвис, Мълинс (46-Кранчар), Белхадж, Нюджънт, Крауч;
Ливърпул: Рейна, Шкъртел, Карагър, Агер, Арбелоа, Масчерано, Алонсо, Бенаюн, Аурелио, Бабел (76-Торес), Нгог (57-Каут);
жълти картони: Хрейдарсон (Портсмут);
съдия: Хауърд Уеб;
стадион: "Фратън парк" , 20 524 зрители;
veseliq_melni4ar
на 07.02.2009 в 20:40:36 #59Това е ЛИВЪРПУЛ!!! YNWA

AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 07.02.2009 в 20:39:26 #58Много ми е интересно къде пак се покри Капи. Типичен мишок
biggogoman
на 07.02.2009 в 20:39:08 #57МОЖЕ БИ СЛЕД ТЕБ РЕДНИК АААААААААААААА ЩОТО ТИ СИ НАЙ ГРАМОТНИЯТ ПУМАК АААААААААА
jicata
на 07.02.2009 в 20:39:03 #56ееееееебати овчарите са тия
Господ гледа, има нов мач с Тотнъм, там 90тата минута е по друг сценарии 
adasha
на 07.02.2009 в 20:37:41 #55авантЮрист, Може би си прав.Важното е кой върши работа и се старае,защото потенциала без труд и хъс е вятър работа,но все пак ми се иска Бабел да се развива,защото ми е от малкото симпатични футболисти на Пул.
Chelsea_Fan
на 07.02.2009 в 20:31:38 #54Абе в Сряда нямаше толкова фенове на пуул в сайта.Сигурен съм,че ако мача беше свършил 2-1 за Помпи ситуацията щеше да е същата.
Иначе честита победа,показахте характер за разлика от нас днес. 
biggogoman
на 07.02.2009 в 20:30:50 #53РЕДНИК В ЛОНДОН ДО ЕМИРАТС ЖИВЕЯТ НАЙ-БОГАТИТЕ БЕ УТРПКО ДЖАМИЙ ИМА В МАНЧЕСТЪР ПУМИЯРЧО ЩАСТЛИВ
авантЮрист
на 07.02.2009 в 20:29:25 #52адаш, аз не казвам, че харесвам особено Каут, приятелю. Технически и естетически. Но той е готов да си изплюе дробовете за отбора. бабел не е. Затова слабо ме интересува как е бил в Аякс. То и Дейвид Джеймс, нявгашния вратар на Ливърпул /определението от Топспорт/,
беше сочен за голям талант навремето и бъдеща английска легенда. Резултатът - всички го знаем, а най-малките днес и го видяха.
Stevie G
на 07.02.2009 в 20:28:49 #51имах високо мнение за Бабел въпреки неубедителните му игри..... до днешния мач днес доказа че не е за отбор от ранга на Ливърпул....несигурен, неуверен, ....не искам да говоря по -силни думи защото ще стане грозно....Каут може да е дръвце но поне играе със сърце и се раздава на 100%
biggogoman
на 07.02.2009 в 20:28:42 #50AnDeRsOn_OLiVeiRa АНДРЕЙЧО ЩЕ ГИ ОПРАВИ ШПОРИТЕ ВИЖ КОЙ ЩЕ ВИ ГО НАЧУКА НА ВАШЕТО ТИМЧЕ И СЕ ИЗКАЖИ ПРАВИЛНО
Liverpool_FC
на 07.02.2009 в 20:25:50 #49Не знам за Нани, ама Бабел кой може да го шлифова... Може би само Венгер.
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 07.02.2009 в 20:25:27 #48Биго, Ходи ти се моли бе. Утре Кийн и ко. като ви шибнат 3:1
biggogoman
на 07.02.2009 в 20:24:20 #47AnDeRsOn_OLiVeiRa Регистриран на: 16.03.2008, 10:21 ХОДИ В ДЖАМИЯ БЕ МОЛИ СЕ ТАМ И ЩЕ СТАНЕ 0-1 С ГОЛ НА БЕРБАТОВ

AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 07.02.2009 в 20:23:41 #46Бабел е като Нани.Нешлифован диамант

bravo
на 07.02.2009 в 20:23:10 #45Всеки път под статиите на Ливърпул е пълно с досадниците от Юнайтед. Абе вие жени нямате ли си, нещастници? А точно майора да говори за форумни олигофрени - ха ха ха Хич няма да си правя труда да чета какво сте писали - вашите латернаджийски мозъчета могат да раждат все едни и същи глупости, които вече сме ги чели. Честита победа на нашите хора!
Пловдивчанин се родих
на 07.02.2009 в 20:22:25 #44Бабел игра много добре до тази година - според мен искаше да се маха лятото и като не се получи се скапа тотално. Става все по-зле и по-зле.
AnDeRsOn_OLiVeiRa
на 07.02.2009 в 20:21:56 #43Ами Лого, Погледнато реално никой неможе да се противопостави на САФ
Но с Уест Хям играеме по традиция трудно, а и още повече, че те са във форма. Все пак очаквам 0:1 с гол на Бербатов 
biggogoman
на 07.02.2009 в 20:21:17 #42Момчета какво мислите утре за мача. Ще е тегаво с чуковете ще ви го начукат бре момко
Stevie G
на 07.02.2009 в 20:20:59 #41мача нямаше да завърши така драматично ако Бабел си бе вкарал 1000% положение на 1 метър в опразнената врата и ако съдиите не бяха ни отменили гола (никаква засада).... ...а Портсмут са ебаси калитарите....да изпадат
adasha
на 07.02.2009 в 20:20:28 #40авантЮрист, Тоя Бабел беше страшен в Холандия и при вас почна много добре,но просто има спад,иначе според мен има повече понтенциал от Каут.