Отборът на Ливърпул записа разгромна победа с 5:0 над Уотфорд в тазвечершния двубой от 28-ия кръг във Висшата лига.

На головото шоу старт даде Садио Мане още в деветата минута, когато влезе на скорост в наказателното поле, където достигна до центриране на Трент Арнолд, и изпрати топката в горния ляв ъгъл - 1:0. 11 минути по-късно, отново Мане бе под прожекторите, след като отбеляза фантастичен гол с пета - 2:0.

Снимка 409464

Източник: БГНЕС

В 66-ата минута, Дивок Ориги успя да се измъкна от съперниковата защита и шутира от границата на пеналта, като не остави никакви шансове на Бен Фостър - 3:0. В 79-ата, Върджил Ван Дайк скочи над всички в наказателното поле след изпълнение на свободен удар и изпрати топката в средата на вратата с глава за 4:0.

Три минути по-късно, Андрю Робъртсън "достави" топката в пеналта с хубаво прехвърлящо центриране, а там Ван Дайк отбеляза втория си гол в мача, отново с глава, и оформи крайното 5:0.

Снимка 409462

След тази победа, Ливърпул събра актив от 69 точки на върха във Висшата лига, докато Уотфорд е осми с 40.