Ливърпул победи Нюкасъл Юнайтед с 2:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Това е първи успех за мърсисайдци за първенство през тази година.

Така Ливърпул се завръща в битката за място в Шампионската лига, след като митът за непобедимия "Сейнт Джеймсис Парк" рухна. "Свраките" загубиха за първи път у дома от април миналата година и то от същия съперник - грандът от Анфийлд.

Отборът на Шолак попари Челси

Саутхамптън поднесе поредната изненада и надделя с 1:0 в гостуването си на Челси в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг

Тимът на Клоп, който има много неубедителен сезон с десетата си победа, стигна до 35 точки, само на шест от Нюкасъл, който все още е четвърти, но "червените" имат мач по-малко, така че ако спечелят, ще се доближат само една победа и това е въведение в една супер интересна битка за мястото в европейския елит.

Снимка 607212

Днес Ливрпул свърши работата за победата в първите 17 минути на мача, след като Дарвин Нунес в десетата и Коди Гакпо в 17-ата дадоха два гола, а всичко стана още по-лесно след като вратарят на домакините Ник Поуп беше изведен за "намеса на 30 метра пред вратата му" и Ливърпул стигна до много важната победа при трудно гостуване.

За Нюкасъл това бе едва второ поражение за сезона и те останаха на 41 точки, две пред петия Тотнъм и три пред Фулъм, които имат мач повече. С победата Ливърпул се изкачи на осмо място и има същия точков баланс от 35 точки с Брайтън и Брентфорд.