Отборът на Ливърпул продължава напред в турнира за Купата на Англия. "Червените" сториха това със стил, след като изхвърлиха от надпреварата своя градски съперник Евертън с 1:0. Победата със сигурност ще влезе в богатата история на това дерби, тъй като хората на Клоп сътвориха това с голяма част от своя резервен тим. Нещо повече, емблемата на клуба бранеха част от играчите от Академията, които преди време загубиха тежко двубоя си за Карабао Къп от Астън Вила с 0:5.

"Овните" сюрпризираха неприятно Кристъл Палас, Шефийлд Юнайтед с очакван успех

Интересни срещи от третия кръг на ФА Къп

Тази вечер на "Анфийлд" обаче те надскочиха своите възможности и се поздравиха с този сладък триумф, дошъл срещу всички звезди на "синия" опонент. В герой за лидера в Премиър лийг се превърна крилото Къртис Джоунс, който с фамозен изстрел в 71-ата минута реши всичко в мача. В "червената" група за мача дори не бяха Алисон, Върджил Ван Дайк, Анди Робъртсън, Тренд Александър-Арнолд, Мо Салах, Боби Фирмино и т.н..

Снимка 460146

Източник: EPA/БГНЕС

Така Евертън се превърна във втория отбор за деня, напуснал турнира, след като по-рано същата съдба сполетя и Кристъл Палас.

С оглед резервния състав на техния градски опонент, нищо не спря "карамелите" да се впуснат в атаки, въпреки негостоприемната атмосфера на "Анфийлд". Първият добър шанс за Евертън се откри в 6-ата минута, когато Доминик Калвърт-Люин можеше да продължи отличната си голова серия под ръководството на Карло Анчелоти, но с перфектна намеса блесна вратарят Адриан.

Мидълзбро спря Тотнъм, феновете ще гледат нов сблъсък между двата отбора за ФА Къп

Срещата завърши при резултат 1:1

Лоша новина сполетя треньорския щаб на Ливърпул в 9-ата минута. Капитанът Джеймс Милнър се контузи и на негово място по спешност трябваше да влиза неизвестният млад французин Ясер Ларуши.

Снимка 460128

Селекцията на Карло Анчелоти продължи да доминира и в 12-ата минута отново имаше добра голова възможност. Гилфи Сигурдсон центрира от фаул, Мейсън Холгейт изскочи от дълбочина и отправи добър удар с глава, който попадна в обсега на вражеския вратар.

Късметът, или по-скоро Адриан, отново запазиха мрежата на Ливърпул суха в 26-ата минута. Тио Уолкът проби отлично по фланга, след което отправи подаване за Ричарлисон. Бразилският национал мина зад гърба на младия бранител Неко Уилямс и шутира от няколко метра. Испанският вратар на "червените" обаче отново бе на точното място и изби с крак.

Снимка 460130

Носителят на Шампионската лига можеше да сюрпризира неприятно своя градски опонент, след като в 29-ата минута Харви Елиът се оказа на отлична стрелкова позиция, но за жалост на тийнейджъра, кълбото премина покрай гредата.

Ливърпул - Евертън 1:0 (Развой на срещата по минути)

Страхотен двубой на "Анфийлд"

Дивок Ориги можеше да продължи терора си върху "карамелите" с пореден гол в тяхната мрежа. В 40-ата минута белгиецът пое топката в наказателното поле, демонстрира бързи крака и рязко насочи към далечния ъгъл на Пикфорд. Националът на Англия обаче се намеси решително и изби с една ръка в корнер.

Снимка 460144

Неко Уилямс от Ливърпул създаде първото голово положение за втората част. Младокът отправи много силен шут от средна дистанция, който обаче бе отразен с вещина от Джордан Пикфорд.

Постепенно срещата започна да преминава от диктовката на Евертън под тази на Ливърпул. Талантите на "червените" се наставниха по-трайно пред наказателното поле на "карамелите" и резултатът не закъсня...

Челси победи Нотингам с 2:0 за ФА Къп

Челси и ВАР не оставиха шанс на Нотингам за ФА Къп

Силен двубой за Калъм Хъдсън-Одой

"Анфийлд" избухна в див екстаз, когато макар и с експерименталната си формация, Ливърпул успя да поведе в 71-ата минута. Дивок Ориги комбинира с партньора си в атака Къртис Джоунс. Юношата на "червените" не се поколеба и за миг, пращайки майсторски топката в горния ляв ъгъл на безпомощния Пикфорд за 1:0!

Снимка 460126

Инкасираното попадение попари тотално играчите на Евертън. До края "карамелите" загубиха своя ритъм и не успяха да създадат дори една опасна атака пред Адриан. Така хората на Анчелоти трябваше да преглътнат това толкова неприятно за тях поражение.