Елитният Кристъл Палас се сбогува с надеждите си за триумф във ФА Къп. Лондончани допуснаха поражение на свой терен с 0:1 от представителя на Чемпиъншип - Дарби Каунти. "Овните" изковаха своя успех с гол в 32-ата минута на Крис Мартин, който като типичен таран засече отлично центриране на Бугъл.

През втората част домакините пробваха да се доберат поне до доиграването, но "спирачка" в този техен устрем беше директният червен картон на Лука Миливойевич в 63-ата. Цял мач за гостите, с капитанската лента, изигра Уейн Рууни.

Мидълзбро спря Тотнъм, феновете ще гледат нов сблъсък между двата отбора за ФА Къп

Срещата завърши при резултат 1:1

Шефийлд Юнайтед имаше далеч по-лесна задача, като съумя да отстрани представителя на Националната лига - АФК Файлд с 2:1. "Остриетата" бяха с голяма част от своите резервни футболисти. "Брамал Лейн" видя две попадения до 60-ата минута, когато точни бяха Робинсън (8") и Кларк (60"). Скромният им опонент все пак стигна до почетен гол чрез Уилямс. За постигането на сензация обаче не им достигнаха необходимите сили и футболни умения.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ДАРБИ КАУНТИ 0:1

0:1 Мартин (32")

ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД - АФК ФАЙЛД 2:1

1:0 Робинсън (8"), 2:0 Кларк (60"), 2:1 Уилиямс (78")

Челси победи Нотингам с 2:0 за ФА Къп