Турнир: Англия ФА Къп Стадион: Зрители: 48644

"Бебетата на Клоп" посрамиха Евертън, резервите на Ливърпул изхвърлиха "карамелите" от ФА Къп

"Червените" юноши надиграха с 1:0 звездната селекция на Карло Анчелоти

В края на срещата добра възможност се откри пред италианеца Мойс Кийн, който пробва акробатичен изстрел след центриране, но само за да прати коженото кълбо над горната греда.

80′
Снимка 460144

Източник: EPA/БГНЕС

79′

Бернард е последната надежда на Карло Анчелоти, за да избегне повече от разочароващия резултат. Напуска Тио Уолкът.

79′

Крилото Харви Елиът напуска терена, а на негово място ще видим - Райън Брюстър.

72′
Снимка 460145

71′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:0!! ДЖОУНС! "Анфийлд" избухна в див екстаз, когато макар и с експерименталната си формация, Ливърпул успя да поведе в 71-ата минута. Дивок Ориги комбинира с партньора си в атака Къртис Джоунс. Юношата на "червените" не се поколеба и за миг, пращайки майсторски топката в горния ляв ъгъл на безпомощния Пикфорд за 1:0!

69′

Такуми Минамино се отправя към резервната скамейка. Дебютантът ще бъде заменен от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

65′
Снимка 460127

63′

Карло Анчелоти демонстрира, че иска да спечели този двубой, пускайки в игра Мойс Кийн за сметка на Шеймъс Колмън.

62′

Фабиан Делф ще замени плеймейкъра на Евертън - Гилфи Сигурдсон.

56′

Първи жълт картон в мача. Получава го Люка Дин от Евертън.

52′

Неко Уилямс от Ливърпул създаде първото голово положение за втората част. Младокът отправи много силен шут от средна дистанция, който обаче бе отразен с вещина от Джордан Пикфорд.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 460129

40′

ПИКФОРД! Дивок Ориги можеше да продължи терора си върху "карамелите" с пореден гол в тяхната мрежа. В 40-ата минута белгиецът пое топката в наказателното поле, демонстрира бързи крака и рязко насочи към далечния ъгъл на Пикфорд. Националът на Англия обаче се намеси решително и изби с една ръка в корнер.

36′

Най-опитният в тази формация на Ливърпул - Адам Лалана можеше да има огромното нещастие да си вкара автогол, след като без малко не засече с глава центриране на Уолкот в собствената си мрежа.

29′

Носителят на Шампионската лига можеше да сюрпризира неприятно своя градски опонент, след като в 29-ата минута Харви Елиът се оказа на отлична стрелкова позиция, но за жалост на тийнейджъра, кълбото премина покрай гредата.

26′

РИЧАРЛИСОН! Късметът, или по-скоро Адриан, отново запазиха мрежата на Ливърпул суха в 26-ата минута. Тио Уолкът проби отлично по фланга, след което отправи подаване за Ричарлисон. Бразилският национал мина зад гърба на младия бранител Неко Уилямс и шутира от няколко метра. Испанският вратар на "червените" обаче отново бе на точното място и изби с крак.

19′

Лидерът в Премиър лийг демонстрира леко активизиране в своите редици, когато в 19-ата минута капитанът Адам Лалана отправи изстрел от средна дистанция, преминал леко встрани от вратата на Джордан Пикфорд.

12′

ХОЛГЕЙТ! Селекцията на Карло Анчелоти продължи да доминира и в 12-ата минута отново имаше добра голова възможност. Гилфи Сигурдсон центрира от фаул, Мейсън Холгейт изскочи от дълбочина и отправи добър удар с глава, който попадна в обсега на вражеския вратар.

Снимка 460130

9′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Лоша новина сполетя треньорския щаб на Ливърпул в 9-ата минута. Капитанът Джеймс Милнър се контузи и на негово място по спешност трябваше да влиза неизвестният млад французин Ясер Ларуши.

6′

ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! С оглед резервния състав на техния градски опонент, нищо не спря "карамелите" да се впуснат в атаки, въпреки негостоприемната атмосфера на "Анфийлд". Първият добър шанс за Евертън се откри в 6-ата минута, когато Доминик Калвърт-Люин можеше да продължи отличната си голова серия под ръководството на Карло Анчелоти, но с перфектна намеса блесна вратарят Адриан.

1′

15. Алекс Окслейд-Чембърлейн 5. Майкъл Кейн

Отборите на Ливърпул и Евертън се изправят един срещу друг в двубой от 1/32-финалите на турнира за Купата на Англия. Двата тима нямаха особено голям късмет и се наложи да се срещнат в този доста ранен етап на надпреварата, където техни опоненти можеше и да бъдат клубове от по-ниските дивизии на английския футбол.

Гомес: Няма футболист на Ливърпул, който да не иска да излезе срещу Евертън

"Лично аз обичам дербитата"

Настроението в лагера на домакините е приповдигнато. Купата обаче не е приоритет за Юрген Клоп и компания, който днес традиционно прави сериозни рокади в своя състав. Преди месец "червените" се разправиха със своя градски съперник, побеждавайки го за първенство с 5:2.

Тогава един от героите за своя тим беше белгиецът Дивок Ориги, който в шест мача срещу Евертън се е разписвал цели пет пъти. Вече 22 мача Ливърпул не е допускал домакинско поражение срещу "карамелите".

Карло Анчелоти: От Ливърпул ме потърсиха преди да назначат Клоп

Анчелоти: От Ливърпул ме потърсиха преди да назначат Клоп

"Играем със световните шампиони. Това е фантастично президвикателство за нас"

За гостите обаче нещата вече са с една идея по-оптимистични, тъй като вече са водени от светилото в треньорската професия Карло Анчелоти. Италианецът има отлични показатели в мачовете си срещу големия съперник и обеща неговите момчета да направят и невъзможното, но да изхвърлят от турнира Клоп и компания.

Една от надеждите това да се случи е свързана с отличното представяне на нападателя Доминик Калвърт-Люин, който не спира да бележи под ръководството на Карло Анчелоти.

Главен съдия на срещата е Джон Мос.

Уулвс и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0

Гредите спряха Уулвс и Манчестър Юнайтед, победителят ще стане ясен след преиграване

Двубоят на "Молиню" завърши 0:0