Ливърпул спря рекордната си негативна серия от 6 домакински загуби в английската Висша лига и записа първи успех на "Анфийлд" за първенство през годината, след гол в добавеното време за 2:1 срещу Астън Вила в среща от 31-ия кръг.

"Червените" започнаха по-добре срещата и в 14-ата минута именно Салах бе на сантиметри от гола. След това Роберто Фирмино показа класа, ала също не успя да открие, а в 30-ата минута топката профуча над гредата след свободен удар на Трент Александър-Арнолд.

Лийдс победи като гост Манчестър Сити с 2:1 във Висшата лига

Непредсказуемият Лийдс поднесе голямата изненада срещу Манчестър Сити

Йоркширци с драматичен успех 2:1 насред "Етихад"

Малко преди паузата обаче гостите изненадващо поведоха. Нападателят им Оли Уоткинс хвана неподготвен Алисон след пас на МакГин и даде аванс на Астън Вила в 43-ата минута.

Снимка 526518

Източник: EPA/БГНЕС

В добавеното време на първата част пък Роберто Фирмино отбеляза попадение, което бе отменено след намеса на ВАР заради изключително тънка засада.

В 56-ата минута удар на Анди Робъртсън бе спасен с вещина от Емилиано Мартинес, но при добавката Мохамед Салах не сгреши - 1:1. Попадението бе 19-о за египтянина през сезона във Висшата лига и първо от игра на Ливърпул у дома в първенството след 12 часа и 44 минути футбол.

Снимка 526519

Вторият гол дойде в добавеното време на срещата, когато Александър-Арнолд реши крайния резултат с топовен изстрел от границата на наказателното поле за 2:1.

Уулвърхямптън победи като гост Фулъм с 1:0 във Висшата лига

Мощта на Адама Траоре донесе ценен успех за Уулвс

Край на негативната серия за селекцията на Ешпирито Санто

Така Астън Вила остана с 44 точки, докато Ливърпул вече има 52, с колкото е Уест Хем и с една повече от Челси, като двата тима имат с по един мач по-малко.