Две фамозни отигравания на Мохамед Сала донесоха успеха на Ливърпул срещу Лестър с 2:1. "Лисиците" вкараха ранен гол , бранеха се геройски, но нямаха аргументи срещу класата на египтянина. Юрген Клоп за първи път спечели мач срещу Клод Пюел.

НА ЖИВО: Ливърпул - Лестър

Ливърпул - Лестър 2:1, обрат след два гола на Мохамед Сала

"Лисиците" са труден съперник за мърсисайдци, мачът обещава много голове

Гостите започнаха срещата със здрава преса и след малко повече от две минути игра излязоха напред в резултата. Рияд Марез намери Джейми Варди пред вратата след отнета при изнасяне топка. Голмайсторът не можеше да сгреши и отбеляза седмо попадение в кариерата си срещу Ливърпул.

Играчите на Юрген Клоп реагираха като ужилени и натиснаха здраво. Мохамед Сала на няколко пъти излезе на изгодна позиция, но или негова неточност, или самоотвержена игра на защитата предотвратиха изравнително попадение.

Възпитаниците на Клод Пюел стояха добре наредени отзад и в повечето случаи печелеха борбата за първа топка. Те постепенно успяха да укротят натиска на Ливърпул и да се оттеглят с гол аванс на почивката.

Снимка 331448

След нея натискът за Ливърпул се засили и много бързо Мохамед Салах изравни резултата. Той получи страхотен пас от Милнър, показа техника и пусна топката покрай Шмайхел.

Лестър тръгна смело напред и стигна до ситуации, които можеха отново да дадат аванс на "лисиците". Хубав удар на Ндиди за малко не донесе второ попадение за тях.

Клоп дръпна малко отбора си назад, за да използва бързината и техниката на нападателите си. Втори гол на Садио Мане беше отменен заради засада., Но малко по-късно Мохамед Сала се измъкна от добре играещия Хари Магуайър и донесе победата за домакините.

В края германският треньор реши да пази резултата и дори направи успешна дефанзивна смяна.

Победата на Ливърпул е закономерна, но малко не достигна на гостите да поднесат поне частична изненада.