90+5′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 52,321
90+5′

Две феноменални отигравания на Мохамед Сала обърнаха мача. Лестър игра добре тактически, но не издържа.

90+2′

Карюс нокаутира Клаван при опит за боксиране на топката след центриране на Фукс.

90+1′

Робъртсън спря атака на Оказаки.

89′

Клаван сменя Коутиньо. Клоп пази резултата.

88′

Магуайър подаде успоредно на вратата, но защитата на Ливърпул се справи. Добра възможност за Лестър.

86′

Робъртсън успя да извади топката от краката Оказаки, който щеше да остане сам.

85′

Ливърпул свали темпото и се опитва да затвори мача.

83′

Голмайсторът Мохамед Салах отстъпва мястото си на Вайналдум под аплодисментите на публиката.

81′

Бърза конта на Лестър. Слимани не достигна подадена от Ндиди топка пред вратата. Алжирецът не е бърз като излезналия Варди.

76′

ГООООЛ! Мохамед Сала успя да излезе сам след хитър пас на Милнър. Египтянинът преодоля Магуайър и разстреля Шмайхел.

75′

Слимани заменя Варди.

75′

Шмайхел спаси удар на Коутиньо. Бразилецът успя да си нагласи добре топката и стреля.

74′

Марез напуска. Оказаки ще играе на негово място.

73′

Чембърлейн влиза. Садио Мане за първи път през този сезон е заменен.

71′

Льоврен стреля с глава след меко центриране на Коутиньо. Топката прелетя над вратата.

69′

Несигурни действия на защитата на Ливърпул. Варди за малко не отне топката след лошо връщане.

67′

Хубав шут на Ндиди след спиране на гърди. Карюс изгледа топката, която мина на сантиметри до гредата.

65′

Отново Мане вкара топката във вратата на Лестър. И отново се оказа в явна засада.

62′

Ндиди получи картон за грубо нарушение.

59′

Мохамед Сала надбяга защитата отдясно. Той достигна до топката преди разперилия ръце Шмайхел. Египтянинът прехвърли както вратаря, така и вратата.

57′

Матип блокира удар на Варди. Англичанинът финтира отляво и стреля от малък ъгъл.

53′

Емре Джан е декориран в жълто след гола.

53′

Хари Магуайър получи картон, защото не даваше топката след гола.

52′

ГОООЛ! Мохамед Сала успя да финтира двама защитници и да прокара топката покрай Шмайхел. Садио Мане даде отличен извеждащ пас към египтянина.

51′

Милнър изчисти след опит за удар на Варди. Гостите минаха центъра.

50′

Сала падна артистично в наказателното поле. Суорбрик не обърна внимание на този цирк. Няма картон за симулация.

48′

Домакините притиснаха здраво опонентите си в началото на второто полувреме.

45′

Ливърпул има 45 минути за обрат.

8′

Милнър получи картон.

45+1′

Ранен гол на Варди за Лестър. Много положения за Ливърпул и геройска защита на "лисиците".

45′

Коутиньо се завъртя в наказателното поле, но Грей успя да предугади паса му и да изчисти в тъч.
Една минута добавено време.

42′

Сала остана сам, но отново се оказа в засада.

41′

Две отлични намеси на Амартей, Той успя първо да блокира Коутиньо, а след това да изпревари Мане.

37′

Жоел Матип не можа да стреля в опразнената от Шмайхел врата след лошо излизане за центрирана топка. Защитниците успяха да извадят топката от наказателното поле.

35′

Малко по-продължителна атака на "лисиците". Те успяват често да печелят борбата за първа топка.

33′

Лестър успява да убие ритъма в играта на Ливърпул.

30′

Меле пред вратата на Лестър. Коутиньо и Сала бяха блокирани след много борба.

29′

Фирмино стреля от дистанция. Шмайхел улови тупналата топка пред гърди.

28′

Шмайхел скочи, изпусна топка, но след това я улови пред двама играчи на Ливърпул. Топката рикошира и се получи балонна.

27′

Робъртсън беше изведен отляво. Той подаде успоредно, но нямаше негов съотборник в добра позиция пред вратата на Лестър.

25′

Гомес стреля силно отдясно. Топката прелетя над горната греда на вратата на Лестър.

24′

Шмайхел изпревари с плонж Сала, който спринтираше отдясно. Египтянинът надбяга Магуайър.

22′

Шамайхел спаси удар на Фирмино след отнета топка в центъра. Амартей изчисти нескопосано, но кълбото не попадна в собствената му врата.

20′

Пропуск! Мохамед Сала нахлу отдясно, остана сам, прехвърли технично Шмайхел, но топката излезе в аут до далечната греда.

19′

Садио Мане вкара топката във вратата на Лестър. Нападателят беше в засада на метър зад защитата

17′

Варди можеше да остане сам, но се обърка след опит за финт срещу Льоврен.

16′

Шмайхел успя да легне и блокира удар отблизо на Милнър. Хубава комбинация на домакините с извеждане отляво.

14′

Далечен изстрел на Коутиньо. Спокойна намеса на Шмайхел.

13′

Лестър владее продължително топката. Изглежда, че Клоп иска да изтегли противника, за да освободи пространства.

11′

Хари Магуайър успя да блокира удар на Мохамед Сала, който беше изведен сам от Джеймс Милнър. Великолепен шпагат на Магуйър.

8′

Олбрайтън центрира към далечната греда от фаул. Защитата на Ливърпул успя да изпревари Магуайър.

7′

Пропуск! Сала стреля отблизо в аут. Садио Мане намери египтятнина в близост до вратата. Сала направи хубав финт, но беше неточен.

5′

Играчите на Ливърпул пренесоха играта в половината на гостите. Защитата  на Лестър показа, че е уязвима отляво.

3′

ГОООЛ! Джейми Варди отново се разписа във вратата на Ливърпул. Ибора отне топката при лошо изнасяне. Той намери зад защитата Марез. Алжирецът подаде успоредно и Варди не можеше да сгреши на празна врата.

2′

Първите атаки са за Лестър. Скъпата покупка на Ливърпул Върджил ван Дайк е на трибуните.

1′

Мачът започна. Атаката на Ливърпул срещу контрите на Лестър.

Адам Лалана Джордж Томас

Ливърпул приема Лестър на Клод Пюел в мач, който обещава много голове. "Лисиците" са труден съперник за отбора от Мърсисайд. Те ще могат да разчитат да пробият дантелената защита на домакините чрез бързите Джейми Варди, Демарай Грей и Риад Марез.

Юрген Клоп: Ще бъдем внимателни, особено за Рияд Марез

Клоп: Ще бъдем внимателни, особено за Марез

"Трябва да дадем максимума от възможностите си"

Ливърпул влиза в мача след страхотната победа с 5-0 срещу Суонси. Но преди нея отборът на Юрген Клоп беше регистрирал три равенства с Евертън, Уест Бромич и Арсенал.

Лестър спечели две гостувания срещу Нюкясъл и Саутхямптън, a след това отстъпи два пъти в Лондон на Кристал Палас и Уотфорд.

Робърт Хут и Мати Джеймс не са на линия за гостите, докато капитанът Джордан Хендерсон няма да може да мърсисайдци заради контузия на ахилеса. Маркос Алонсо, Натаниел Клайн и Дани Уорд също не могат да бъдат сред избраниците на Юрген Клоп.

Юрген Клоп среща трудности, когато се изправя срещу отбор воден от Клод Пюел. Зрелището е обещаващо.