Ливърпул започна слабо срещу Нюкасъл, но в крайна сметка обърна "джордитата" за очакван успех с 3:1 в Премиър лийг. По този начин селекцията на Юрген Клоп остава на точка от лидера Манчестър Сити, а също така увеличи и преднината си спрямо третия Челси, който по-рано днес стигна само до 1:1 с Евертън.

Челси - Евертън 1:1 в мач от Висшата лига

Челси пак се провали у дома и вече изостава на четири точки от първото място

"Сините" не успяха да победят Евертън на "Стамфорд Бридж" - 1:1

Джонджо Шелви откри за гостите още в седмата минута, но след това всичко си дойде на мястото след голове на Жота, Салах и Александър-Арнолд. Селекцията на Еди Хау остава на предпоследна позиция с 10 пункта.

Битката на "Анфийлд" започна повече от сензационно. С първото си по-значимо минаване на центъра, гостите от Нюкасъл реализираха попадение. Тиаго изчисти лошо в краката на Джонджо Шелви, а футболист с качествен удар като неговия, не прости на Алисон с премерен удар в долния ляв ъгъл.

Снимка 557632

Източник: EPA/БГНЕС

Любопитният резултат се задържа около четвърт час. Тогава Диого Жота се оказа на точното място и от втория си опит сътвори головата добавка за 1:1. Веднага след центъра "джордитата" пък отново можеха да си върнат лидерството, ала нова грешка на Тигао този път не бе наказана от Сент-Максимен.

В 25-ата минута мърсисайдци очаквано постигнаха и обрата. Шелви сбърка при изнасянето на топката, след което Мане можеше да се възползва и падне за дузпа, но продължи да играе. Това предизвика спасяване от Дубравка, ала за негов ужас, притичалият Салах направи 2:1.

До края на полувремето Салах имаше възможността да удвои "червената" преднина, но записа няколко пропуска на своята сметка.

Снимка 557634

Въпреки очакванията, Ливърпул не натисна газта през втората част и "дъжд" от попадения в мрежата на "свраките" липсваше. Все пак крайното 3:1 бе оформено в 86-ата от Трент Александър-Арнолд. Английският национал отбеляза гол-красавец с мощен шут от над 20 метра, който се заби в горния ляв ъгъл на Дубравка.