Челси и Евертън не се победиха в един от малкото мачове, успели да се изиграят в този кръг от Премиър лийг. Срещата на "Стамфорд Бридж" завърши 1:1, като двата тима бяха лишени от почти всички свои титулярни офанзивни футболисти. И докато при "карамелите" ставаше въпрос за контузени и наказани, при "сините" болни от коронавирус в последния миг се оказаха Лукаку и Тимо Вернер.

Точката отдалечи лондончани на четири точки от върха, където все още е Манчестър Сити с 41 пункта. Евертън е на 14-то място с 19.

Челси пробва да вземе страха на своя опонент с добра атака в шестата минута. Тогава Жоржиньо намери традиционно активния по фланга Рийс Джеймс. Халф-бекът не се поколеба и шутира силно по диагонал, но само да види как топката минава покрай дясната греда на Пикфорд.

Клубовете притискат ФА за спиране на Висшата лига до 8 януари

За момента ръководните органи се поддават на напрежението

В следващите атаки главният заподозрян във всички "сини" опасности беше Мейсън Маунт. Особено обещаващ беше шансът му в 37-ата, когато с добра намеса му отвърна и Джордан Пикфорд.

Втората част започна с леко бавене на играта от страната на гостите, които изглеждаха доволни от нулевото реми.

Снимка 557631

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините заслужено откриха резултата в 68-ата минута. Рос Баркли напредна през центъра, след което комбинира с Рийс Джеймс. Последва и прекрасен пас в свободното пространство за Мейсън Маунт, който отблизо не остави шанс на Пикфорд за 1:0.

Отговорът на Евертън бе светкавичен. В 74-ата центриране от фаул свари неподготвен Саул Нигес. Испанецът забрави за включването на младока Брантуайт, който с летящ шпагат заби кълбото в мрежата на Менди.

До края футболистите на Челси натиснаха здраво, но до втори гол в мрежата на Пикфорд така и не се стигна. Най-големият пропуск беше дело на бразилския ветеран Тиаго Силва.