Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 57235

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 0:0 в мач от Висшата лига

Манчестър Юнайтед свали Ливърпул от върха в Англия след бойко реми на "Анфийлд"

Ето как се разви двубоят

90+3′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ДИОГО ДАЛОТ! В добавеното време Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко, след като Диого Далот наивно си изпроси два жълти картона само в рамките на 10 секунди за претенции към съдията.

90′

Жълт картон за Рашфорд и 5 минути добавено време на двубоя.

88′

Люк Шоу влезе опасно с бутноите в краката на Конате и заслужено получи жълт картон.

85′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Малко преди края на мача Люк Шоу игра с ръка в наказателното си поле, но съдиите правилно отсъдиха, че няма дузпа, тъй като преди това имаше рикошет.

Снимка 646477

Източник: Gettyimages

82′

Коби Мейно и Антони отстъпиха местата си на Ханибал и Факундо Пелистри.

76′

Четвърт час преди края Ливърпул на два пъти сътвори опасности пред вратата на "червените дяволи". Първо Рафа Варан се намеси решително и блокира удар към Онана, а след това и вратарят на Юнайтед се справи с изстрел на Конате.

Снимка 646474

71′

Маркъс Рашфорд замени Алехандро Гарначо.

Снимка 646462

70′

Атаките към двете врати се редуваха една след друга, а в 69-та Салах стреля коварно, ала Онана демонстрира класата си и с добър плонж изби.

67′

ХОЙЛУНД! В ответната атака "червените дяволи" изплетоха прекрасна комбинация, която завърши с подаване на Мактомини към Хойлунд. Датчанинът се озова очи в очи с Алсион, но стреля точно в тялото на вратаря.

Снимка 646476

66′

В 66-а минута Антони сгреши при изграждането на атаката на Юнайтед и това даде възможност за бърза контраатака от мърсисайдци. Тя завърши с удар на Александър-Арнолд, който мина много близо до гредата.

61′

Двойна смяна в Ливърпул. Джо Гомес и Коди Гакпо замениха Собослай и Гравенберх.

Снимка 646475

55′

ГАРНАЧО! Десет минути след подновяването на играта станахме свидетели на един от най-красивите моменти в мача. Коби Мейно получи топката в средата на терена и разсече отбраната на Ливърпул с феноменален пас към Гарначо. Аржентинецът се откъсна зад гърба на защитата и излезе сам срещу Алисон, но току преди да нанесе удар, Александър-Арнолд го догони и чукна топката достатъчно, колкото да не позволи на Гарначо да нанесе кинжален удар.

46′

Ерик тен Хаг очевидно е бил доволен от представянето на своя отбор и не предприе смени на почивката. Същото се отнася и за Юрген Клоп. Без промени в стартовите 11 и на двата тима.

Снимка 646472

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

Ватаро Ендо получи жълт картон в последните секунди на полувремето.

Снимка 646471

35′

Жълт картон за Софиан Амрабат, който задържа неспортсменски Луис Диас.

29′

ОНАНА! При един от поредните си корнери пред вратата на Манчестър Юнайтед, Ливърпул имаше отличен шанс да открие резултата. Ван Дайк скочи най-високо в наказателното поле и нанесе опасен удар с глава, но Онана демонстрира добър рефлекс и успя с една ръка да спаси.

Снимка 646463

28′

18-годишният тийнейджър в отбора на Манчаестър Юнайтед - Коби Мейно, на няколко пъти извърши опасни нарушения и в 28-ата минута търпението на Майкъл Оливър към него се изчерпа. Жълт картон за младежа.

Снимка 646469

21′

Първи жълт картон в мача. Получи го Дарвин Нунес.

15′

САЛАХ! Четвърт час след началото на двубоя домакините организираха атака по десния фланг. Александър-Арнолд центрира в полето на "червените дяволи", Дарвин Нунес опита да стреля с глава, а Онана в първия момент улови топката, но я изпусна. Тя попадна в Салах, който мигновенно стреля, но на сантиметри от дясната греда.

Снимка 646467

12′

Манчестър Юнайтед сякаш успя да укроти първоначалния устрем на Ливърпул и в последните минути "червените дяволи" дори организираха няколко опасни атаки. При една от тях Гарначо стигна до удар към вратата от границата на наказателното поле, но топката отиде в препълнените трибуни на "Анфийлд".

Снимка 646464

5′

Както се и очакваше, отборът на Ливърпул се втурна в атаки още от първата минута и момчетата на Клоп на няколко пъти създадоха суматоха в полето на Юнайтед. Мърсисайдци изпълниха цели три корнера в първите минути. Очертава се тежка вечер за бранителите на "червените дяволи".

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Майкъл Оливър даде начало на мега сблъсъка в английския футбол, който противопоставя най-успешните тимове на Острова.