Лестър победи Уест Хем с 1:0 в двубой от 19-ия кръг на Висшата лига и сложи точка на серията си от три мача без победа.

Героят за момчетата на Клаудио Раниери беше Ислам Слимани, който реализира единственото попадение още в 20-та минута.

Мачът предложи много емоции и високо темпо от самото начало. В 6-та минута домакините стигнаха до голова опасност след центриране отляво, но ударът на Марк Олбрайтън с глава срещна лявата греда.

В 20-та минута Марк Олбрайтън направи страхотен пробив по фланга и сложи топката на главата на Ислам Слимани. Бившият играч на Спортинг отигра перфектно с глава и преодоля вратаря за 1:0.

До почивката обаче имаше още интересни ситуации. В 39-та минута "чуковете" бяха близо до изравняването, когато Андре Аю стреля от наказателното поле, но защитник на Лестър успя да избие в последния момент от голлинията.

След почивката оборотите поспаднаха, като натискът на Уест Хем беше упорит, но безплоден.

Най-чистата ситуация за гостите дойде в 86-та минута, когато след едно центриране Анди Каръл беше оставен да стреля с глава в наказателното поле, но изстрелът му мина на сантиметри над вратата.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и Лестър се поздрави най-после с ценни три точки. Те бяха първи за шампионите от успеха с 4:2 над Манчестър Сити в началото на месеца, но поне завършват в оптимистичен тон годината.