Отборът на Лестър постепенно издиша в ролята си на единствен конкурент за титлата на Ливърпул. Този следобед "лисиците" допуснаха домакинско поражение с 1:2 от намиращия се във възход тим на Саутхямптън.

Манчестър Юнайтед спечели домакинството си на Норич с 4:0

Юнайтед се позабавлява с Норич и вече тайничко си мечтае за Топ 4

Нов силен мач за Маркъс Рашфорд

В случилото се на "Кинг Пауър Стейдиъм" нямаше да има нищо по-специално, ако главен герой в срещата не се оказа системата ВАР. Тя отмени цели три гола на шампионите от 2016 година, като последният от които, бе реализиран дълбоко в добавеното време. От целия този хаос на терена перфектно се възползваха гостите, които чрез Армстронг и Дани Ингс максимално заличиха ранното попадение на Денис Прат. Така Лестър остава на 13 точки от лидера Ливърпул, който вече има и цели два мача повече.

Снимка 461132

Източник: EPA/БГНЕС

Саутхямптън реши да тушира в зародиш офанзивния устрем на своя съперник и можеше да го пробие с гол още в 7-ата минута. Звездата на "светците" Дани Ингс проби между отбраната на "лисиците" и остана сам срещу Шмайхел. Датският вратар обаче не допусна да бъде преодолян.

Пропускът сериозно натежа на гостите, тъй като 7 минути след това, Лестър поведе в резултата. Джейми Варди напомни за своята изключителна скорост, като спринтът му по фланга събра със себе си и двама вражески бранители. В този миг нападателят демонстрира чудесен тайминг за ключовото си подаване към Прат, като белгиецът съумя да засече с шпагат топката в мрежата на МакКарти. "Сините" трябваше да изчакат малко преди головата им радост да бъде официализирана. ВАР преразгледа ситуацията, но не откри засадата на отбелязалия попадението и така нещата си продължиха според очакваното 1:0!

Кристъл Палас и Арсенал не излъчиха победител и завършиха 1:1

Кристъл Палас препъна Арсенал, ВАР отново с важна роля в мача

Пиер-Емерик Обамеянг получи червен картон през втората част за много грубо нарушение

Радостта за Бренджън Роджърс и компания не продължи дълго. В 19-ата минута Саутхямптън успя да възстанови паритета. Шейн Лонг намери с акуратен пас намиращия се от другата страна на крилото Армстронг. Шотландецът шутира без излишна подготовка, а кълбото се отби много коварно в тялото на бранител и подлъга Шмайхел за 1:1.

До края на частта екшънът продължи. Попадение на Джейми Варди този път беше отменено от ВАР, след като се видя, че бившият английски национал е в положение на засада. В 43-ата пък Дани Ингс разтресе горната греда и не успя отново да дари с преднина своя тим.

Второто полувреме беше по-скоро шоу на ВАР, отколкото на някой от двата тима. В 63-ата съдията Мейсън отсъди дузпа за непозволени действия на Чаглар Союнчу от Лестър в собственото му поле. След намесата на ВАР, такава не бе отсъдена, след като арбитърът прецени, че турският защитник не е направил нищо непозволено.

Системата за видеоповторения беше призована за кой ли път в 68-ата минута, когато Лестър пак отбеляза гол, този път чрез появилия се като резерва Келечи Ихеаначо. Нигериецът, а и феновете на "Кингс Пауър Стейдиъм" обаче изпаднаха в дива ярост, след като видяха как ВАР отменя и този гол поради засада...

И за да бъде кошмарът пълен, сломените домакини инкасираха пълен обрат. Че Адамс намери с перфектен пас Дани Ингс, като този път бившият футболист на Ливърпул не прости на Шмайхел и го подчини с майсторски удар.

Снимка 461135

И, ако си мислихте, че до края на терена беше спокойно, то грешите. ВАР, ВАР и пак ВАР, беше нещото, което отмени трети гол на Лестър в този мач! В 91-ата минута "лисиците" си мислеха, че поне ще вземат точката, но радостта на капитана Джони Евънс не бе позволена, след като системата констатира засада. Третият отменен гол за хората на Роджърс явно беше всичко за този изключително драматичен двубой и така Саутхямптън незнайно как си тръгна с безценната победа.

Шефийлд Юнайтед спечели домакинството си на Уест Хям с 1:0

Шефийлд Юнайтед с нов домакински успех в Премиър лийг

Шотландец се превърна в герой за "остриетата" срещу Уест Хям

В следващия кръг Лестър гостува на Бърнли, докато Саутхямптън приема на свой терен Уулвърхямптън.

ЛЕСТЪР - САУТХЯМПТЪН 1:2

1:0 Прат (14"), 1:1 Армстронг (19"), 1:2 Ингс (81")

СТАДИОН: "Кингс Пауър Стейдиъм"

СЪДИЯ: Лий Мейсън

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Чиуел, Союнчу, Еванс, Перейра, Чодури, Барнс, Мадисън, Прат, Перес, Варди (резерви: Уорд, Олбрайтън, Грей, Бенкович, Ихеаначо, Джъстин, Тилеманс)

САУТХЯМПТЪН: МакКарти, Соареш, Стивънс, Беднарек, Бъртранд, Армстронг, Уорд-Прауз, Хойберг, Редмънд, Лонг, Ингс (резерви: Гън, Адамс, Буфал, Дженепо, Обафеми, Ромеу, Йошида)