Кристъл Палас и Арсенал не успяха да се победят в мач от 22-рия кръг на Премиър лийг. Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Пиер-Емерик Обамеянг, но по-късно в 65-ата минута бе изгонен за грубо нарушение срещу Макс Майер. "Орлите" успяха да изравнят малко след почивката след попадение на Джордан Аю в 54-ата минута.

Домакините не се справят по най-добрия начин напоследък, след като имат едва една победа за последните шест кръга. Потвърждение за лошата форма на тима бе и отпадането от турнира за ФА Къп, след поражение у дома от Дарби Каунти. Положителното нещо около отбора е привличането на нападателя на Евертън Дженк Тосун под наем до края на сезона.

"Топчиите" започнаха новата година с две победи. На 1-ви януари тимът победи Манчестър Юнайтед, а след това последва победа и във ФА Къп над Лийдс Юнайтед.

Домакините правят 10 промени в сравнение със срещата с Дарби Каунти. В тима има доста кадрови проблеми заради контузии на Викотр Камараса, Патрик ван Аанхолт, Джоел Уорд, Мамаду Сако, Джефри Шлуп и Кристиан Бентеке. Лука Миливоевич пък е наказан за тази среща.

За гостите контузени са Калъм Чеймбърс и Киърън Тиърни. Общо пет промени прави Артета в сравнение с победата над Лийдс.

Снимка 461115

Двубоят започна с натиск на гостите, които владееха топката постоянно, търсейки пролуки към вратата на Гуаита. Разнообразието в играта на Арсенал даде резултат и в 12-ата минута тимът излезе напред в резултата след добра комбинация през центъра. Давид Луис намери Месут Йозил, който с едно докосване даде на Александър Лаказет. Французинът успя да промуши топката през няколко играчи на Палас и изведе Пиер-Емерик Обамеянг, който с прецизен удар в долния ъгъл матира вратаря на домакините.

Малко след това, Арсенал бе близо до удвояване на резултата, но Никола Пепе си поведе дълго топката и Гуаита излезе и я улови.

До 30-ата минута "артилеристите" тотално контролираха мача. Малко след това Кристъл Палас погледна по-смело към вратата, което доведе и до първия им изстрел към вратата на Бернд Лено. Ударът бе дело на Шейку Кояте, който успя да финтира двама бранители на "топчиите" и да стреля силно от границата на наказателното поле, но Лено нямаше проблем да улови.

До полувремето нямаше нищо по-интересно и двата тима излязоха в почивка при резултат 0:1.

Снимка 461116

На почивката мениджърът на Арсенал Микел Артета направи промяна - Матео Гендузи влезе на мястото на контузилия се Лукас Торейра.

През втората част Кристъл Палас изнесе играта по-напред и това даде резултат в 54-ата минута. След центриране на Макс Майер в наказателното поле топката стигна до Шейку Кояте, който успя да подаде на Джордан Аю. Ганаецът отправи изстрел, който се отклони в Давид Луис и направи безпомощен Лено.

Снимка 461117

В 65-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг влезе с бутоните напред в глезена на Макс Майер и първоначално съдията му даде жълт картон. Ситуацията обаче бе преразгледана с ВАР и решението бе променено, като Пол Тиърни отстрани габонеца от игра.

Кристъл Палас бе на милиметри от пълния обрат в 79-ата минута, след като Джеймс Томкинс засече центриране, но Сократис успя да изчисти от голлинията.

В 82-ата минута Никола Пепе отправи удар, който срещна лявата греда на вратата на "орлите" и топката се върна точно в краката на Лаказет, който от близко разстояние стреля право в ръцете на Гуаита и пропусна златна възможност да върне преднината на "артилеристите". Това бе и последната интересна ситуация от мача

След този двубой, Палас ще продължат да бъдат на деветата позиция с 29 точки, а Арсенал са с една позиция по-надолу с 28 точки.

На Кристъл Палас им предстои тежко гостуване на 18-ти януари срещу Манчестър Сити, докато Арсенал приема Шефилд Юнайтед на своя "Емирейтс" на същата дата.