Манчестър Юнайтед се настани на петото място във Висшата лига. "Червените дяволи" не допуснаха грешка на свой терен и се разправиха лесно с последния Норич с 4:0.

В герой за домакините се превърна Маркъс Рашфорд, реализирал две попадения, а по един гол добавиха Марсиал и Грийнууд. По този начин селекцията на Оле Гунар Солскяер вече тайничко се надява на позиция в Топ 4, където най-близо за настигане е Челси, имащ пет пункта повече. Норич пък си остава твърдо последен и ще трябва да осъществи сериозен обрат, ако иска да съхрани елитния си статут и през следващата кампания.

Кристъл Палас и Арсенал не излъчиха победител и завършиха 1:1

Кристъл Палас препъна Арсенал, ВАР отново с важна роля в мача

Пиер-Емерик Обамеянг получи червен картон през втората част за много грубо нарушение

"Канарчетата" бяха заложили на доста дефанзивна тактика през първата част. Липсата на Теему Пуки явно бе оказало сериозно влияние върху селекцията на Даниел Фарке. Гостите предимно се стараеха да бъдат зад линията на топката, а инициативата беше изцяло за техния фаворизиран съперник.

Снимка 461134

Източник: EPA/БГНЕС

След няколко добри атаки, домакините от Юнайтед заслужено поведоха в резултата. Хуан Мата увлече със себе си няколко играчи на Норич, след което центрира за Маркъс Рашфорд. Звездата на "червените дяволи" засече перфектно в обрания ъгъл на Тим Крул и така си заслужи аплодисментите на "Олд Трафорд".

Овации имаше и за друг любимец на тамошните привърженици - Давид Де Хеа. Малко преди почивката испанецът сътвори едно от поредните си фантастични спасявания, след като с лявата си ръка отрази наглед страхотно насочен изстрел от страна на Тод Кантуел.

Второто полувреме донесе и удвояването на преднината за момчетата на Солскяер. Брандън Уилямс получи страхотно пространство по фланга. Тим Крул реши да пресече порива на младия англичанин, но в крайна сметка само го събори в наказателното поле. Реферът Антъни Тейлър не се поколеба да отсъди дузпа, а зад топката застана Макръс Рашфорд, който с лекота направи 2:0.

Не след дълго, по-скоро след само 4 минути, класиката на в "Театъра на мечтите" беше факт. Отбраната на Норич все още се подреждаше за изпълнението на корнер, докато Хуан Мата бързо сложи коженото кълбо на главата на Марсиал, възползвал се максимално от открилата се ситуация пред неговата особа.

В 57-ата минута младият Брандън Уилямс направи изключителен пропуск, след като останал непокрит на далечната греда, трябваше просто да насочи към опразнената мрежа. Юношата на домакините обаче направи по-трудното и шутира високо над горната греда.

Снимка 461137

Оттук насетне всичко си вървеше с голяма лекота за "червените дяволи" и в 76-ата минута мястото си сред голмайсторите намери и Мейсън Грийнууд. Нападателят демонстрира страхотна класа в близост до границата на наказателното поле, а след като елегантно го преодоля, отправи максимално точен удар в долния ляв ъгъл на Крул за крайното 4:0.

Шефийлд Юнайтед спечели домакинството си на Уест Хям с 1:0

Шефийлд Юнайтед с нов домакински успех в Премиър лийг

Шотландец се превърна в герой за "остриетата" срещу Уест Хям

В следващия кръг на Манчестър предстои великото им съперничество с Ливърпул. Норич приема на свой терен Борнемут.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НОРИЧ 4:0

1:0 Рашфорд (27"), 2:0 Рашфорд-дузпа (52"), 3:0 Марсиал (54"), 4:0 Грийнууд (76")

СТАДИОН: "Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Антъни Тейлър

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уилямс, Магуайър, Линдельоф, Уан-Бисака, Матич, Фред, Рашфорд, Мата, Перейра, Марсиал (резерви: Грант, Далот, Гомес, Грийнууд, Джеймс, Джоунс, Шоу)

НОРИЧ: Крул, Аарънс, Цимерман, Ханли, Байрам, Тетей, Вранчич, Буендия, МакЛийн, Кантуел, Ида (резерви: Ферман, Амаду, Ернандес, Лайтнер, Люис, Стиперман, Трибул)